Ankara Sivrisinek İlaçlama

İnsan ve hayvan kanı emerek beslenen sivrisinekler, hızla üremeleri ve çok sayıda öldürücü virüs taşımaları yönüyle oldukça zararlı haşerelerdir. Yaz ve bahar aylarında ortaya çıkan bu canlılar, Türkiye’deki iklim özelliklerini severler. Dünyada yaklaşık olarak 2700 cinsi bulunan sivrisinekler ülkemizde, Anopheles, Culex, Aedes başta olmak üzere yaklaşık 60 sivrisinek türünün varlığı tespit edilmiştir. Tek seferde yaklaşık 400 adet yumurta bırakan dişi sivrisinekler, insan kanını emdikleri için erkek sivrisineklere göre daha tehlikelidir.

Zararları
Erkek olan sivrisinek, dişisi kadar zarar vermemektedir. Erkek sivrisinek daha çok bitki ve meyveden aldığı şekerle beslenme sağlarken dişi sivrisinek insanı ısırarak beslenir. Erkek sivrisinek insanın yiyecek maddelerine zarar vermesi ve buna mikrop bulaştırması insan sağlığını tehdit eder. Dişi sivrisinek yumurtlama ihtiyacı için kana ihtiyaç duyar. Sivrisinek insan derisinin damarlarını tespit eder, alt ve üst çene yardımı ve 6 bıçaklı kesme sistemi ile insan derisini keser. Bıçaktan akan sıvı dokularda uyuşukluk yapar ve kanın pıhtılaşmasını engeller.
Mücadele Yöntemleri
Sivrisinekle mücadele etmek diğer haşere türlerine göre zor ve zahmetli bir iştir. Uçarak hareket eden sivrisinek daha çok sabah gün doğmadan ve akşam gün batarken ortaya çıkar. Geceleri bir profesyonel gibi çalışan bu haşere türü işini mükemmele yakın yapar. Özellikle bu saatlerde sivrisinek ilaçlaması yapmak maksimum verimliği bize sağlar. En iyi sonucu almak için 20 günde bir kokulu sıvı uygulaması yaptırmanız sizleri sivrisinek istilasından korur.
Ve çevreye çok büyük zarar vermektedir.
Özellikle yaz ve sıcak aylarda sayıları artan sivrisinekleri belirli periyodik zamanlarda ilaçlama yapmak gerekir. Halka açık olan mekanlarda (pastane, hastane gibi) bu mesleği iş olarak kabul etmiş profesyonel ekiplerle çalışmakla beraber kesin sonuçların alınacağı unutulmamalıdır. Avrupa Birliği standartlarına uygun, çevreyle dost, insan ve diğer canlı türlerine zarar vermeyen ilaçlar tercih edilmelidir.
Biz ilaçlama konusunda lider bir firma olarak, çevreye dost, insan sağlığını dikkatte almakla beraber ekonomik fiyatlarımızla sizlerin mücadelenizde yanınızda olmaktan onur duymaktayız. Güler yüzlü ekibimizle ve her türlü soru ve cevaplarınızı cevaplayacak çağrı merkezimizle hizmetinizdeyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir