Ankara Fare ilaçlama

Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi durumunda olan Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri ve dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kentidir. 13 Ekim 1923’te Ankara, Mustafa Kemal Atatürk tarafından başkent ilan edilmiştir. İl nüfusu 4.641.256 kişi olan Ankara sürekli göç almaya devam eden kentlerdendir. Ankara’da hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güler yüzlü hizmet vermek için hizmetinizdeyiz.

Fare Haşeresi – Fare Hakkında

Fare, kemiriciler takımındandır. En sık görünen fare türü, ev faresidir. Halk arasında lağım faresi olarak bilinen diğer fare türü ise en sık görülen ikinci fare türüdür. Yeryüzünün her tarafında bu tür fareleri görmek mümkündür. Çok hızlı çoğalan bu fareler aynı zamanda çok hızlı ürerler. Farelerin genetik yapısı ile insanların genetik yapıları oldukça birbirine benzemektedirler.

Fareler, meyve, ot, böcek gibi yiyeceklerle beslenirler. Bunlarla beraber ayrıca evlerinizdeki besinlere ortak olabilirler. Bununla birlikte bir çok zararlı virüs taşırlar. Bunlardan bazıları ve en önemlisi hanta virüsüdür. Bu virüs, yüksek ateş ve kanamalar ile seyreden bir hastalıktır. Virüs bulaştıktan sonra iki tip hastalık görünür.

– Hanta virüs kanamalı ateşi: Böbrek yetmezliği ve kanamalarla seyreder,

– Hanta virüs kalp akciğer sendromu : Kalp yetmezliği ve akciğer kanamaları ile seyreden daha ağır bir hastalıktır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Fare İlaçlama, diğer haşere göre oldukça zordur. Bunun en önemli sebebi ise bu hayvanların sürekli hareket halinde olmasıdır. Fareler evlere yerleştikleri zaman çok kısa zamanda ürerler. Aynı zamanda eve yerleştikten sonra fareler, evde bulunan eşyaları kemirip zarar verirler. Bununla beraber evde bulunan besinlerimizi yiyerek bu besinlere de zarar verebilirler.

Ankara ili fare ilaçlama da kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı’nın onayında olması gerekmektedir. İlaç kullanımında insanlara ve evcil hayvanlara zarar vermeyen ilaçlar tercih edilmelidir. Kemirgen istasyonu, fare yemleme ve fare yapışkanları aktif olarak tercih edilen ilaçlama sistemlerindendir.

En çok tercih edilen ve en başarıyı olan ilaçlama sistemi, kemirgen istasyon kurulumudur. Fareler çok zeki hayvanlardır. Bu yüzden, açıkta bulunan zehirli yiyecekleri fark eder ve yemezler. Farenin girebileceği kadar istasyonda delikler bulunur ve zehirli kapsüller buraya yerleştirilir. Bu zehirli besinleri yiyen fareler zehri yuvalarına taşır. Fare ilaçlamada bu yöntem yüzde 100’e yakın bir yöntemdir. Çünkü, bu yöntem yuvaları dağıtmaya yönelik bir yöntemdir.

Fare İlaçlamasını Kimler Yapmalıdır ?

Fare ilaçlama şirketinin ilk olarak Sağlık Bakanlığı İlaç Uygulama Belgesi’ne sahip olup olmadığını kontrol edin. Bunun sebebi ise bazı belgesiz şirketler belirlenen sağlık koşullarına uymama riskidir. Bu size ve çevrenizdekilere ciddi sorunlar verebilir. Yine çıkabilecek sorundan etkilenmemek ve anında müdahale edilebilmesi için Ankara’da sertifikası bulunan fare ilaçlama şirketlerine yaptırabilirsiniz. Görevlilerin, mutlaka ilaçlama konusunda eğitim almış olması gerekir. İlaçlama konusunda bilgisi olmayan ve ilaçlamanın nasıl yapıldığını bilmeyen kişilere asla ilaçlama yaptırmayın. Çünkü kullanılan yanlış ilaç ve ilaçlama yöntemi size, ailenize veya işyerinde çalışan insanlara çok ciddi zararlar verebilir.

Ankara Fare İlaçlama hizmeti verilen ilçeler

Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çankaya, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçelerinde Çözüm İlaçlama olarak 7/24 garantili ilaçlama hizmeti vermekteyiz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir