Akrebe Karşı İlaçlama

Akrepler örümceğimsiler familyasının (Scorpiones) takımını oluşturan, genellikle sıcak ve nemli iklimleri seven vücutları sert kitin tabakasıyla kaplı kuyruğun da zehirli iğnesi bulunan eklem bacaklıların adıdır. Akrep ilaçlama işlemi bu haşerelerden kurtulmak için tek çaredir.

Akreplerin dünya üstün de bilinen 1753 türü vardır. Ve her geçen gün yeni türler bu sayıya eklenmektedir. Türkiye’ de ise sadece 11 cinsten toplam da 23 türü yaşamaktadır.

Ülkemizde de akrep sokma vakaları görülmektedir. Özellikle bu vakaların yaz ayların da artış göstermesi akreplerin bu aylarda daha da aktif hale geçmelerinden dolayıdır. Geceleri hareketlenen bu canlıların saklanma kabiliyetleri yüksek olduğundan gün içinde göremediğimiz için gece karşılaşma riskimizi daha fazla oluyor. Akrep görülen ortamların ilaçlatılması en doğru yöntemlerden biridir. Bireysel olarak akreplerden kurtulmaya çalışmak genellikle akrep tarafın dan sokulmayla sonuçlanmaktadır. Bu da beraberin de pek çok hayati riski getirmektedir.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu zararlılardan kurtulmak için, dış mekanlar da ilaçlama yapılabildiği gibi; iç mekanlarda da ilaçlama yapılabilir. Bu ilaçlamaları profesyonel bir şirketin deneyimli elemanları tarafından yapması çok daha doğru ve yerin de sonuçlar verir.

Akreplere karşı yapılan ilaçlama uygulamaları genellikle sıvı haşere ilaçları kullanılarak gerçekleştirilir. Bunun yanın da toz şeklin de olan haşere ilaçları da akrep ilaçlamasın da güvenle kullanılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir