Akrebe karşı ilaçlama

akrepAkrep çok tehlikeli bir haşere türüdür. Akreplerin kuyruklarında zehirleri bulunur. Siyah, kırmızı, kahverengi ve sarı renkte akrepler görülmektedir. Akrepler sıcağa ve soğuğa çok dayanıklı haşerelerdir. Bu canlılar -30 derece kadar soğuklukta yaşayabilir aynı zamanda 50 derece sıcaklıkta kalabilirler. Akrep türleri genellikle yalnız yaşayan haşerelerdir. Bu canlılar hızlı üredikleri gibi toplu gruplar halinde de yaşayabilirler. Bu nedenle yaşam alanınızda gördüğünüz bir akrep, diğer akreplerin de olabileceğinin habercisidir.

Akrepler gündüzleri pasif, geceleri aktif olan canlılar olup yemek aramak için gece ortaya çıkarlar. Akrepler etçil hayvanlardır ve böcek yiyerek besin ihtiyaçlarını giderirler. Bazı akrepler ise ölü fare ve kurbağa yiyerek beslenirler. Akrepler yuvalarının dağılmasıyla yuvalarını terk eder ve yaşam alanlarımıza dağılırlar. Bu zehir taşıyan canlılar genellikle mutfak, bodrum gibi alanlara girerler. Akrepler aynı zamanda eşyaların içlerine gizlenmeyi severler, ayakkabı, yatak içi, yatak altı gibi yerlerde karşımıza çıkabilirler. Bu nedenle çok dikkat edilmelidir. Akrep sokmalarında kişi zehirlenir. Akrep sokmaları felce ve ölüme sebebiyet verebilir. Akrep sokması durumunda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Akrebin bulunduğu ortama ise, haşere ilaçlama yapılması şarttır. Akrepler çok tehlikeli canlılardır bu nedenle, alanında uzman bir haşere ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır.

Sıvı ilaçlar kullanılarak, buharlama ilaçlama yöntemiyle yapılacak uygulamalar, bu zehirli canlıların yok edilmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda uzman ekipler tarafından toz akrep ilaçlarıyla da ilaçlama yöntemi kullanılabilir. Unutmamalısınız ki ölümcül tehlike yaratabilen bu haşerelerle bireysel mücadele sırasında akrep sokmasına maruz kalabilir ve ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir