Facebook Google+ Youtube Twitter İnstagram

MENÜ

Tahtakurusu Nasıl Yok Edilmelidir?

Tahtakurusu Nasıl Yok Edilmelidir?

Tahtakurusu nasıl yok edilir? Bu sorunun cevabını vermeden önce tahtakurusunun ne kadar tehlikeli bir canlı olduğundan bahsedelim. Adından da anlaşıldığı gibi tahta ve ahşap grubu eşyalar, araç ve gereçler üzerinde yaşarlar. Ancak yalnızca onların üzerinde kalmaz ve yalnızca onlarla beslenmezler. Ahşap bir evde oturuyorsak tahtakurusuyla karşılaşma ihtimalimiz o kadar yüksektir. Bunun dışında evimize aldığımız Eşyaların içinde eve giren böcekler olan tahtakuruları evimize yerleşebilirler. Ve emin olun her yeri istila edebilirler. Ağaç kurdu, termit vb. mobilyaların arasındaki böceklerden biri olan tahtakurusu, uyuyan bir insanın kanını rahatlıkla emer. Yataktaki tahtakurusu emin olun sivrisineklerden daha tehlikelidir. Ve siz yatakta uyurken onlar adeta şırınga gibi kanınızı emerler. Halk arasında sıkça kullanılan bir tabir olan “Tahtakurusu gibi Şişmek” buradan gelmektedir. Kanınızı emerek şişkin bir hal alırlar. Bu sayede beslenirler.

Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır? Diye merak edenlere: Net bir şekilde onlardan kurtulmanın zor olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü onlar yapıları gereği bünyeleri çok güçlüdür. Kolay kolay her ilaçtan etkilenmezler. Gerçek şu ki bu canlılarla bireysel olarak ve dışarıdan aldığınız basit etkili ilaçlarla kurtulmanız zaten imkânsızdır. Profesyonel anlamda tahtakurusu ilaçlama konusunda hizmet vermekte olan böcek ilaçlama firmaları kullandıkları kokulu ilaçlama tekniği ile onları size ait olan bu yerden tamamen arındırmaktadır. Bu sayede rahat bir nefes alabilirsiniz. Kokulu ilaçlama genellikle müşteriler tarafından pek tercih edilmemektedir. Ancak gereken haşereye gereken ilaç kullanılmalıdır. Kokulu ilaçlama da ilaçlama yapılan yerin bir en az 4-5 saat kapalı kalması gerekmektedir. Bu sayede özellikle tahtakuruları ilacın ağır kokusundan etkilenecek ve havasız kalarak imha edilmiş olacaklardır.

Tahtakurusunun Zararları

Tahtakurusunun zararları hem insanlara hem de eşyalaradır. Örneğin sıkılarak öldürüldüğünde elinize sinen koku marangozhane ve mobilya satılan yerlerde aldığınız klasik ahşap kokusudur.

  • Kan emerek gıda ihtiyacını sağladığından dolayı hastalıkların yayılmasına ve insanlarda alerjik birtakım reaksiyonların oluşmasına yol açan bu zararlı böceklerden tamamen arınmak için tahtakurusu ilaçlama yapılmalıdır.
  • Sürekli kan emen bu canlılar, hastalıklı bir canlıdan aldıkları hastalıklı kanı diğer sağlıklı canlılara bulaştırarak hastalanmalarına neden olurlar.
Bu Yazıyı Paylaşın

Benzer Yazılar

Böcek ilaçlamanın önemi
İstanbul’da en iyi böcek ilaçlama şirketi
Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Bir Yanıt Bırak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir