Kertenkele İlaçlama

Kertenkele ilaçlama sadece kırsal kesimlerde yapılan bir işlem gibi görülse de metropollerde de sıklıkla uygulanmaktadır. Kertenkele ilaçlama uygulamasının ne denli önemli olduğunu anlamak için bu haşerenin özelliklerine bakmak gerekir. Kertenkele ile mücadele etmede önemli olan özelliklere gelin hep beraber bakalım…

  • Sıcak iklimlerde oldukça sık karşılaşılan kertenkele, 3.000 türe sahip bir canlıdır.
  • Güçlü tırnaklara sahip olan kertenkele, düz alanlara dahi kolayca tırmanarak yaşam alanlarımızın içine kadar ulaşmaktadır.
  • Çok hızlı hareket eden kertenkele ile bireysel mücadele oldukça zordur.
  • Kertenkele türlerinin bir kısmı zehir taşımaktadır. Çeşitli renk ve büyüklükte görülen kertenkele, istediği zaman renk değiştirmektedir.
  • Kertenkele renk değiştirme özelliği ile kendini dış etkenlerden gelebilecek zararlardan korumaktadır.

Kertenkele ilaçlama uygulamalarında mutlaka profesyonel yöntemlere başvurularak kertenkele ilaçlama firmaları tarafından destek alınmalıdır. Çünkü kertenkele ile mücadele ederken dikkatli olmak gerekir. Kertenkelelerin zehirli olan türleri insanları ısırarak envai çeşit hastalıkların yaşanmasına neden olmaktadır.

Kertenkele Nerelerde Bulunur?

Kertenkele nerelerde bulunur? Kertenkeleler yaşamın olduğu her yerde varlığını sürdürebilir. Kertenkele ile mücadele etmek için yaşadıkları mekanlara dikkat etmek gerekir. İşte kertenkelelerin yaşadıkları yerler… Kertenkele türleri en çok,

  • Duvar dipleri
  • Taş altları
  • Kayalık dipleri
  • Ağaç kovukları

Gibi alanlara yuvalarını oluştururlar. Kertenkele yuvalarının tespit edilerek kertenkele ilaçlaması oldukça önemlidir. Böylelikle kısa sürede kalıcı çözümlere ulaşılacaktır.

Önceliğimiz çevre ve insan sağlığını ön planda tutmaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerimiz haşereleri etkisiz kılarken insan ve çevre sağlığını daima korumaktadır. Firmamıza 7 gün 24 saat ulaşarak böcek ilaçlama hizmeti talep edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kertenkele İle Mücadele

Kertenkele ile mücadele etmek için amatör yollara başvurmak ve sağlığınızı riske atmak oldukça tehlikelidir. Kertenkeleler hızlı hareket ettiği için yakalanmaları zordur. Kısa sürede taş ya da küçük bir deliğin altına girebilen kertenkele ile mücadele etmek biz profesyonellerin işidir. Kertenkele ve diğer tüm haşereler ile mücadele eden firmamız uzman kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Bizleri iletişim numaralarımızdan her daim arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir