Kocaeli Böcek İlaçlama

Kocaeli Böcek İlaçlama

Dünya üzerinde kaç çeşit böcek olduğunu biliyor muydunuz? Hemen sizi aydınlatalım. Dünya üzerinde envai çeşit böcek bulunmaktadır. Sayılamayanlar bir yana sayılabilenlerin sayısı iki milyar. Kimisi ağaçta kimisi toprakta kimisi de evlerin işyerlerinin içinde dolaşan böcekler, hayvanlar aleminin %81 ini oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hayatın her alanında haşir neşir olduğumuz haşerelerin yararlılarına sözümüz yokken sağlığımızı tehdit edenlere karşı defne böcek ilaçlama var.  Marmara bölgesinin en büyük illerinden olan Kocaeli’de işini titizlikle yapan en güvenilir ilaçlama firması Kocaeli böcek ilaçlama haşerelere karşı bütün sorunlarınıza son vererek güvenle yaşamınıza devam etmenizi sağlıyor.

perrestij ilaclama

Zararlı Böceklere Karşı Kocaeli Böcek İlaçlama

Birçoğumuz böceklerin istilasına uğramışızdır. Bazılarımız arı bazılarımız sinek bazılarımız akrep hele de son dönemlerde öldürücü özelliğiyle gündemden düşmeyen kene küçük ve etkili tecrübelerimizin başında geliyor.  Virüs taşıyan zararlı böcekler öldürmeye kadar gittiğinin canlı örnekleri bulunduğuna göre vakit kolları sıvayıp böceklere karşı önlem alma vaktidir. Zararlı böceklere karşı ilaçlama şirketleri sizlere bir telefon kadar yakın. Sağlığımıza karşı tehdit oluşturan zararlı böcekleri Kocaeli böcek ilaçlama özverili ve titiz çalışmasıyla steril bir şekilde yok etmek için sizleri bekliyor.

pest_controller

 

Peki Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?

Dışarıda karşılaştığımız haşereler bize zararı dokunmazken durum özel alana girdiğinde değişiyor. Vebadan tutun tifüse kadar pek çok öldürücü hastalığa sebep olan haşere ilaçlama nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım. Evlerde işyerlerinde daha yakından karşılaşma olasılığımız olan böcekler buldukları en küçük boşluktan ev ve iş yerlerine girerler. Ev ve işyerlerinin en gizli köşelerine konuşlanarak yumurtalarını bırakırlar. Hızla üreyerek çoğalan bu zararlı canlılardan nasıl kurtulabilirzi sizin için araştırdık. Ve hepimizin merak ettiği bu konuda gelin hep birlikte aydınlanalım…

prestij-grup-ilaclama

Haşerelere karşı ilaçlama yöntemleri çeşitlilik göstermektedir. Bu ilaçlama yöntemleri; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama olarak çeşitleniyor. Şimdi sizlere bunların nasıl yapıldığını tek tek açıklayalım.

Sıvı ilaçlama

Sıvı ilaçlama haşere türleriyle mücadele etmenin en etkili yöntemlerindendir. Kapalı alanların en ücra köşelerine kolaylıkla nüfuz eden böcekleri buharlaşma yöntemiyle kolaylıkla bertaraf edebiliyor. Hemen önemli bir uyarı da yapalım!!! Sıvı ilaçlamanın yapıldığı alanların 3 saat kapalı tutulması gerekmektedir ve ilacın etkisini muhafaza edebilmesi için ilaçlanan alanda bir hafta süreyle ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Jel İlaçlama

Gelelim jel ilaçlamaya… Bulunduğunuz yeri terk etmenizi ve temizlik yapmanızı gerektirmeyen en favori ilaçlama türlerinden birisidir. Zararlı böceklerin bulunduğu alanlara jel halinde olan ilaç enjekte ediliyor. Böylece küçük parçalar halinde enjekte edilen jeli yiyen böcekler hayata veda ediyor. Siz de yaşamınıza sağlıkla devam ediyorsunuz.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama tehlike boyutunun büyük olduğu zararlı haşerelere karşı uygulanmaktadır. Kendine has rahatsız etmeyen bir koku barındıran ilaçlamanın yapıldığı yerde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Bunlar; mutfakta açık bulunan her şeyin üstünün örtülmesi, en az 3 saat ilaçlanan ortamın kapalı tutulması ve ardından kokulu ilaçlama yapılan yerin en az iki saat havalandırılarak kullanıma açılması.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama ise daha çok toplu yaşama alanlarında kullanılan bir ilaçlama yöntemidir. Bulunduğunuz ortamı terk etmenize gerek bırakmayan yöntem  özellikle işyerlerinde rahatlıkla uygulanabiliyor.

Bize dokunmayan böcekler bin yaşasın diyerek zararlı böceklere karşı defne böcek ilaçlama sizlerin hizmetinde… Gelecek yazımızda görüşmek üzere sağlıcakla ve böceksiz kalın 🙂

 

İlaçlamada neye dikkat etmeliyiz?

İlaçlamada neye dikkat etmeliyiz?

Türkiye, bitki çeşitliliği açısından zengin bir ülkedir. Buna bağlı olarak canlı çeşitliliği de oldukça fazladır.

Onlarca canlı türünün olduğu ülkemizde yaşamımızı devam ettirebilmek için bazı zararlı canlılardan da korunmak mecburiyetindeyiz. Bunu nasıl yapabiliriz? İlaçlama yöntemiyle yaparız.

Özellik evimizde, iş yerimizde, çevremizde sıkça rastladığımız yılan, akrep, hamam böceği, bit vb. zararlı canlılara karşı ilaçlama yaparak korunabiliriz.

İlaçlama yaparken zaman da önemlidir. Çünkü korunmak istediğimiz canlıya karşı yanlış zamanda ilaçlama yaparsak hem zaman kaybı olur hem de verdiğimiz emek boşa gider. Mevsimsel olarak canlıların ürediği ayları iyi bilirsek başarılı olma şansımız artar. Bunun için hangi canlıya karşı ilaçlama yapılacaksa mutlaka ama mutlaka doğru zaman tercih edilmelidir. Örneğin, yılanlardan korunmak için kışın ilaçlama yaparsak emeklerimiz boşa gider. Nedeni; yılanların daha sıcak aylarda ortaya çıkmasıdır. Burada şuna da dikkat etmekte yarar var. İlaçlama yapılacak yer oldukça önemlidir. Mevsime göre, zararlı canlı türlerinin ortaya çıktığı zaman baz alınarak korunma yollarını tercih edersek ilaçlama konusunda daha verimli bir çalışma yapmış oluruz.

Peki, ilaçlama yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak, korunmak zorunda olduğumuz canlı türüne göre ilaçlar tercih edilmelidir. Örneğin, hamam böceği ilaçlaması yapacaksak bu tür ilacı tercih etmeliyiz.

Kullanacağımız ilacı almadan önce son kullanma tarihine mutlaka bakmalıyız. Son kullanma tarihi geçen ilaçları tercih etmemeliyiz. Aldığımız ilacın kullanma talimatını mutlaka okumalıyız. İlacı kullanacağımız bölgelerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalıyız.

Bu kadar yeterli midir? Tabiki de yeterli değildir. İlaçlama yapmak için ilaç aldığımız firmanın güvenirliği de oldukça önemlidir. Çünkü, konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı onayı olmayan bir ilacı aldığımız zaman sonrasında oluşabilecek zararı da düşünmeliyiz. Bakanlık onaylı ilaçlar diğer merdiven altı diye tabir edebileceğimiz yerlerde belki daha ucuza satılabilir ama, bu insan sağlığından daha önemli değildir. ‘Ucuz olsun’ diye tercih edebileceğimiz ilaçlar, geri dönüşü olmayan zararlara yol açabilir. Bunun için yol yakınken işin neresinden dönersek kardır.

Bazı insanlar ekonomik durumdan dolayı daha ucuz ilaçları tercih edebiliyorlar. Bir süre sonra bu hata anlaşılıyor fakat, iş işten çoktan geçmiş oluyor. Bu konuda en doğru yol, işi bilen uzman kişilerden yardım alınmalı ve onun verdiği bilgiler ışığında hareket edilmelidir.

BÖCEK İLAÇLAMA

Haşerelerden kurtulmak için yapılan bir işlem ya da işlemler bütünü olarak adlandırılabilir. Böcek ilaçlama, ev ve işyerlerimizde yaşam alanlarımızı büsbütün kuşatan ve istila eden haşere türlerinin kontrol altına alınma süreçlerini içerir. Zehirli haşereler, parazitler, kemirgen ve gider böcekleri için yapılabilen haşere ilaçlama uygulamalarında, ilaçların dezenfekte özelliği taşıması da büyük önem taşır. Ortamda var olan haşereleri yok etmek yeterli olmayacaktır. Bu zararlı canlıların bulundukları alana yaymış oldukları mikrop ve bakterilere karşıda muhakkak önlem alınmalıdır. Bunun yanı sıra hamam böceği, akrep, pire, kalorifer böceği, kene ve tahtakurusu için yapılan uygulamalarda, gerekli ekipmanlara sahip olmak büyük önem arz eder.

Alanında uzman kişi ve kurumlarca gerçekleştirilmelidir. Dolayısıyla haşereler ile mücadele işlemleri profesyonel şekilde yapılmalıdır. Haşere ilaçlama, katı, toz, jel ya da sıvı haldeki haşere ilaçları kullanılarak yapılabilir. Kullanılan ilaçların dozu, şekli ve yöntemi en iyi verimin alınması açısından büyük önem taşır. Haşere türüne özgü hazırlanan ilaçlar, ilaçlanacak alanın konumu ve haşerelere elverişliliği göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Tüm uygulamalar için Öz Böcek ilaçlama şirketimizden yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Her böcek türüne göre farklılık göstermektedir. Kimi böcek türü için geliştirilen Jel ilaçlama yöntemi kullanılırken, kimi böcek türleri içinde doğrudan sıvı ilaçlama kullanılmaktadır. Yöntemler haşere türlerine göre farklılık gösterse de genelde Sıvı ve Jel ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır.

 

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlar, haşere ve kemirgenler üzerinde kullanılmakta olan en eski ve en kalıcı yöntemlerdendir. Sıvı ilaçlarımız; hamam böceği, fare, güve, tahtakurusu, karınca, pire, tahta kurdu, sivrisinek gibi böcek türleri üzerinde etki sağlamaktadır. Kokulu ve kokusuz yöntemlerle uygulanan sıvı ilaçlarımız, iç ve dış tüm alanlarda uygulanabilmektedir. Alanın genişliğine göre ilacın dozu ayarlanmaktadır.

JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlar, hamam böceğinin türleri üzerinde etki sağlayan bir yöntemdir. Jel ilaçlarla uygulanan işlemlerde, haşerelerin yoğunluğunun önemi büyüktür. Böceklerin sık görüldüğü alanlarda profesyonel kişilerden yardım almak şarttır.

Jel ilaçlar, hamam böceklerinin geçiş noktalarına sıkılmaktadır. Jel ilaçlar sayesinde hamam böcekleri, yuvalarında ölmektedir. Uygulama sonrasında temizlik yapmaya gerek yoktur.

Öz Böcek İlaçlama Şirketimiz; İstanbul İlinde Tüm İlçe, Semt Ve Mahallelerde profesyonel Hizmet vermektedir. Jel ilaçlama ile detaylı bili linkte anlatılmştır.

KALİTELİ İLAÇLAMA

 

Firmamızın kullandığı insektisit, rodentisit ve repellent ilaçlar tüm haşere türleri üzerinde etki sağlamaktadır. Haşereler hakkında gerekli tüm eğitimleri almış elemanlarımız, hangi haşere türü üzerinde hangi ilacın etki sağalacağını bilmekte, işlemlerini bilinçli olarak gerçekleştirmektedir.

 

Firmamız yaşam alanlarınızda karşınıza çıkacak her türlü haşere ve kemirgen türüyle mücadele etmektedir. Sizlere en iyi hizmeti sunmak adına 7/24 kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Haşere İlaçlama

İnsanlık üzerinde yarattığı tehlikeleri düşününce haşerelerin neden istenmeyen canlılar olduklarını anlamamak elde değil. Haşere ilaçlama hizmeti almak ise haşerelerden kurtulmanın en etkili yoludur.

Haşereler bit, pire, yılan, akrep gibi tehlikeli ve hastalık yayıcı canlılardır. Yılanların insanların bulundukları ortamlarda yarattığı tehlikeleri düşününce bu canlılarla yaşamak bir kabus haline gelecektir. Bahçenizde haşerelerin olmadığı alanlar yaratmak için tercihiniz bir an önce haşere ile mücadele etmek olmalı. Yılanlar kadar akreplerde tehlikeli haşerelerdir. Akrepler ile mücadele noktasında kişiler tek başlarına ve amatörce davranışlar sergilerlerse eğer o zaman son derece olumsuz kazalar ve tehlikeler oluşabilmektedir. Sizleri haşerelerin olmadığı alanlara onların tehlikelerinden uzak alanlar yaratmaya davet ediyoruz.

Bugün dünyanın her yerinde var olan haşereler, çok farklı yaşam alanlarına sahiptir. Mesela yılanlar tür tür olup hepsi farklı yaşam alanlarını seçerler. Bazıları için orman gibi ağaçlık kırsal alanlar iyi bir yaşam alanı olurken bazıları için ise genellikle taşlık ve kurak alanlar yaşam alanları olmaktadır. Yazlıklarda ve dağ evlerinde ise bu canlılar büyük tehlike yaratmaktadır. Bu tip alanlarda yaptıracağınız uygulamalar ise sizlere aradığınız çözümü fazlası ile sunacaktır.

Sağlıklı Alanlarda Huzurlu Yaşamak için Haşerelerden Kurtulun

Sizlerde evlerinizde haşereler olmadan rahat rahat yaşamak isterseniz eğer bunun için bir an önce bize ulaşıp haşere ilaçlama hizmeti satın alabilirsiniz. Sizler bu hizmet sayesinde son derece huzur içinde yaşam koşullarına sahip olacaksınız.

Isırıkları ile ünlü tehlike duyulan haşereler dışında oldukça minik hastalık yayan haşerelerde mevcuttur. Bu tip haşerelere örnek olarak bit ve pire gibi canlıları gösterebiliriz. Sizler haşerelerden uzak yaşamak için profesyonel bir destek almaya ne dersiniz?

Evinizde veya arzu ettiğiniz diğer alanlarda haşere ilaçlama yaptırarak bu canlılardan uzak kalmaya hazır mısınız?

Ülkemizin her yerine hizmet sunan firmamız, 7/24 durmaksızın çalışmaktadır. Dünyanın en son teknikleri ile ilaçlama yaptırmak için bir an önce bizlere ulaşın. Gerek jel ilaçlama gerek sıvı ilaçlama hepsi hizmetlerimiz dahilinde sizlerle olmaktadır. İstediğiniz saatte rahatlıkla sahip olabileceğiniz bu ilaçlama hizmeti size dünya standartlarında bir hizmet sunuyor. Uygun fiyatlarla, herkese hitap ediyoruz.

 

İlaçlamaya Dair Bilinmesi Gerekenler?

Böceklerle başı dertte olan insanların internetteki arama motorlarına merak ederek sıkça yazdıkları sorular vardır. Her şeyden önce maddiyat çok büyük önem taşıdığı için ilk merak edilen şey ev ilaçlama fiyatlarıdır. Çünkü bu konuda uygun fiyat veren aynı zamanda kaliteli hizmet vermekte olan firma son derece azdır. Üstelik ev ilaçlama ücretleri konusunda yanlış bilgilendirilen insanlar kendi başlarına amatörce işlere kalkışarak ciddi sağlık problemleri yaşamaktadırlar.

 

Ayrıca insanlar ilaçlama konusu için özellikle ev ilaçlamanın zararları hakkında çok fazla yönlendirmeye maruz kaldıkları için olumsuz bir takım algılara sahip olmaktadırlar. Gerçek olan şudur ki ev ilaçlamanın hiçbir zararı olmadığı gibi böceklerden tamamen kurtulmanız açısından size faydası bile vardır.

 

En Zor Pire İlaçlama!

En çok merak edilen ve ilaçlama hizmetleri arasında en zor olanı pire ilaçlamadır. Özellikle evlerde büyük sıkıntılar yaşatan pireler, firmalar tarafından ev ilaçlama yöntemleri kategorisi içinde yer alan fumigasyon cihazı ile ilaçlanmaktadır. Yani buharlama yöntemi ya da diğer bir yöntem olan sıvı ilaçlama yöntemiyle ilaçlanmaktadır.

 

Ev İlaçlamanın Püf Noktaları

Ev ilaçlama nasıl yapılır? Yine birçok kullanıcı tarafından sıkça sorulan soruların başında gelir. Bir firmadan hizmet almayı düşünen kullanıcı firma yetkililerinden bilgi almak yerine interneti tercih eder. Üstelik bu firmaların 7/24 destek veren çağrı merkezleri ve müşteri danışma hatları vardır. Gerçek bilgiye ancak buralardan ulaşabilirsiniz.

Bir diğer önemli mevzuysa ev ilaçlama sonrası temizliktir. Çoğu kullanıcı bu türden bir hizmet aldığında temizleme işlemini nasıl yapacağını merak eder. Ev ilaçlama ilaçları genellikle uygulandığı böcek türüne göre etki gösterir. Buna bağlı olarak bazı durumlarda 3 güne kadar temizlik yapılamamaktadır. Ev İlaçlama hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Neden İlaçlama Yaptırmalıyız?

Neden İlaçlama Yaptırmalıyız?

Yaşam alanlarımız iş hayatının dışında kendimizi en huzurlu ve rahat hissettiğimiz yerlerdir. Buraların temizliği ve güvenliği hepimiz için önemlidir. Özellikle dışarıdan girebilecek her türlü haşere çeşitlerine karşı özel alanlarımızı her zaman muhafaza etmek zorundayız. Böcek ve fareler dünya üzerinde bulunan en pis canlılardır. Yaşadıkları kirli ortamlar neticesiyle vücutlarında birçok hastalığa sebep olacak virüs ve bakteri barındırır.

Bu haşere çeşitleri başlıca hamam böceği, kalorifer böceği, gümüş böceği, çıyan, teşbih böceği, tatarcık, sivrisinek, sinek, mite, karınca, pire, güve, kulağakaçan böceği, ev faresi, akrep, salyangoz, yılan, uyuz böceği, bit, akar, çekirge, halı böceği, tahta kurdu, kakalak, eşek arısı, mayt, kene, kertenkele, tahta kurusu, lağım faresi, kırkayak, yaban arısı ve örümcek türleridir. Bu canlı türleri girdikleri alan içinde uzun bir süre barınmadan ve hatta bazıları kafası kopmuş halde uzun bir süre yaşar. Hareket ettiği her yere salya ve dışkı yolu ile mikrop bulaştırır.

Bu taşıma sonucunda insanlarda çok sayıda mikrobik hastalık görülür.

Böcek ilaçlaması neden yaptırılır

Böcek ilaçlaması neden yaptırılır?

Böcek ve fareler kemirgen canlılar olduğu için girdiği alanlar içinde kabloları kemirerek yangın çıkmasına neden olabilir. Aynı zamanda mobilya, halı kapı gibi ev eşyalarının yanı sıra; açıkta gördüğü her türlü yiyeceğin üzerine konaklar. Böcek ve fareler kişisel alanlara girdiğinde düşündüğünüzden çok daha fazla olumsuzluğa yol açar.

Böcek ve fareler, insanlar ve işletmeler üzerinde prestij kaybına sebep olur. Herhangi bir işletme sahibiyseniz restoran ve mutfaklarda müşteriler tarafından böceklerle karşılaşmak o mekanın bir daha tercih edilmemesine neden olacaktır. Aynı zamanda evinizde böceklerin olması ve bunların davet ettiğiniz misafirler tarafından fark edilmesi kötü izlenim oluşturacaktır.
Böcek ilaçlama uygulamaları sayesinde böcekleri yaşam alanlarınız içinden uzak tutmanız mümkün.

Öz böcek ilaçlama firması yılların verdiği tecrübe ve güven ile her türlü yaşam alanlarınıza giren tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı gerek ilaçlama ekibi ile gerekse müşteri hizmetleri desteğiyle 7/24 mücadele vermektedir. Böcek ilaçlama uygulaması sonucunda yapılması gerekenler ekip tarafından sorumlu kişiye ayrıntılı olarak bildirilir. Sizde herhangi bir böcek veya fare sorunu yaşıyorsanız Öz böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetleri desteği ile böcek ilaçlama uygulaması hakkında genel bir bilgi alabilirsiniz. İlaçlama uygulamalarımız İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde sabit fiyatta olmakla birlikte gayet ekonomiktir.

İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İlaçlama belirli bir bölgeyi, virüs ve mikroplardan arındırmak veya zararlı canlıları yaşam alanlarımızdan uzak tutabilmek amacı ile yapılan kimyasal bir temizleme yöntemidir. Çevremizde nüfusun sık olduğu bölgelerde, sazlık, nemli, sulu bölgelerde oldukça fazla görülen böceklere karşı ilaçlama yaptırmak gerekmektedir.

Böcekler, haşereler, fareler çevremizde rast geldiğimiz canlıların başlıcalarıdır. Çoğunlukla hamam böceği, kalorifer böceği, fare çeşitleri, kene, bit, pire, gümüş böceği, yaban arısı, akrep, yılan vb canlılara karşı ilaçlama yapılmaktadır. Ülkemizde mevsim ve bitki örtüsü çeşitlilikleri böceklerin ve haşerelerinde çeşitliliğine etki eder. Ülkemiz türler açısından oldukça zengindir.

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyız

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyız?

Ülkemizde çok çeşitli böcek ve haşerelerin olduğundan bahsettik. Doğal yaşamın bir parçası olan bu canlılar yaşam alanlarımıza geldiklerinde bizlere zarar verirler. Şehir yaşamına kolaylıkla dahil olan böcekler ve kemirgenlerden korunmak gerekir. İnsan sağlığına zarar veren bu canlılar, evlerimizde daima vakit geçirdiğimiz alanlarda karşımıza çıkarlar. Özellikle kemirgenler insanlara fiziki zarar da verebilmektedir. Besin ihtiyacını karşılayamadıklarında insanları ısırabilirler.

Böceklerin ve kemirgenlerin fiziki ve ruhsal sağlığımıza verdiği zararlardan korunabilmek için böcek ilaçlama hizmeti almalıyız. Böcek ilaçlama günümüzde yaygın bir yöntemdir. Sık nüfuslu bölgelerde rekabet ortamı oldukça fazladır. Doğru bir ilaçlama firması bulmak bu sebeple pek kolay değildir. İlaçlama firmasının uyguladığı yanlış yöntemler insan sağlığına direk ettiği gibi maddi külfet de oluşturur. Ayrıca böcek sorunundan da kurtulamamış oluruz.

İyi Bir İlaçlama Firmasının Özellikleri

İlaçlama kimyasal bir uygulamadır ve insan sağlığına etki edebilecek unsurlar taşır. Bu sebeple ilaçlama yapılacak firmaya güvenmek maddi ve manevi açıdan bizleri rahatlatacaktır. İyi bir ilaçlama firmasında bulunan özellikler şu şekilde olmalıdır;

  • İlaçlama firması bakanlık onaylı olup, gereken tüm denetlemelerden geçmiş olmalıdır.
  • Kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığı listesinde olan kimyasallardan olmalıdır.
  • İlaçlama yapacak ekip profesyonel ve deneyimli olmalıdır. İlaçlama dikkat gerektiren bir iş olduğundan titiz bir uygulama gerektirir.
  • İlaçlama öncesi firma mekan ve canlı analizi yapmalı ve doğru uygulamayı belirlemelidir.

Bu özelliklerde bir firma bulduğunuzda gönül rahatlığı ile böcek ilaçlama yaptırabilir çevrenizi zararlı canlılardan uzak tutabilirsiniz.

 

Böcek ilaçlamanın önemi

Böcek ilaçlamanın önemi

Böcekler, eklem bacaklılar takımı sınıfının mensubu olmakla birlikte takson bakımından en kalabalık hayvan grubudur. Aynı zamanda tür bakımından dünyadaki en kalabalık sayıya sahiplerdir. Böceklerin bir diğer özelliği ise nesilleri hiçbir zaman tükenmez, aksine gittikçe artan genetiğe ve yapıya sahip canlılar olmasıdır. Fiziksel özellikleri neticesinde birçoğu ufak bir görüntüye sahip olsa bile herhangi bir canlıyla teması veya ısırması sonucu bulaşıcı hastalıklar, felçler ve ölümcül sonuçlara neden olabilirler. Kene, tekerlek böceği, Afrika böceği, korsan böceği, dikenli böcek, zehirli örümcekler, arı boğan böceği, titan böceği, gümüş böceği ve dev kırkayaklar bunlara en iyi örneklerin birkaçıdır. Bazı böcekler yumurtlama döneminde herhangi bir yaşam alanına sızarsa; üreyerek çoğalır ve evde uygulanan hiçbir yöntem bu canlıları yok etmek de yeterli değildir.
Böceklerden kurtulma yollarında en başarılı yöntem ise böcek ilaçlama firmalarından hizmet almaktır. Haşere sorunu günümüzde iş ve aile hayatı, stres, trafik gibi; kişileri olumsuz yönde etkileyen birçok maddi, manevi faktörün yanı sıra psikolojik sorunlara da yol açmıştır. Bu problemle baş etmek için ise ilaçlama hizmetleri her zaman en faydalı hizmeti sunmaktadır.
Sağlık Bakanlığı tarafından her türlü belge ve izne sahip olan ilaçlama firmaları aracılığıyla gelen profesyonel ekip alanda gerekli keşfi yaptıktan sonra uygulama için detaylara geçilir. Öncelikle alanın büyüklüğü tespit edilerek ilaçlama yapılacak olan canlının türü ve miktarı saptanır. Böceğin cinsi ve miktarına göre ilaçlamaya elverişli olacak ilaçlama türüne karar verilir. Her canlının yaşam alanı fiziksel ve biyolojik özellikleri farklı olduğunu için farklı ilaçlama yöntemleri kullanılır. Son derece güvenilir ve titizlikle uygulanan bu yöntem neticesinde şikayetçi olunan alanda hiçbir haşere sorunu kalmayacaktır.
Sağlığımız için son derece önemlilik arz eden bu durumla karşılaşmayı beklemeden tedbir almak maddi ve manevi yükümlülüğü son derece düşürecektir. İlaçlama sonrasında bir süre dezenfekte edilen ortamda derinlemesine temizlik yapılmaması daha uygun olacaktır. Kısa bir işlem sonrası sona eren böcek ilaçlama yönteminde uygulamanın devamlılığı son derece mühimdir.
 

İstanbul’da en iyi böcek ilaçlama şirketi

Böcek İlaçlama Uygulamalarında İzlenen Yol Haritası

Böceklere ve kemirgenlere karşı ilaçlı müdahale yapıldığında onlardan kesin olarak kurtulabiliriz. İlaçlı müdahale yapılmadığı takdirde bu canlı türleri insan yaşamanı çok büyük tehdit altına sokabilirler. Çünkü izbe ve kirli ortamlarda yaşamlarını sürdüren böcekler ve fareler üstlerinde çok sayıda mikrop, bakteri ve virüs taşır. Böcekler başka hiçbir hayvanın girmeyeceği veya girmeyeceği tuvalet boruları, lağım giderleri, merdiven altıları, çatı katları gibi mikropların bolca bulunduğu yerlerde gezerler. Her türlü kirli ve mikroplu maddelere temas eden böcekler ve farelerin bağışıklık sistemleri bu mikroplara dayanıklı olduğu için canlının kendisine bir zarar vermez. Ancak insan vücudu bu mikroskobik varlıklara karşı dayanıksızdır. Bu mikroplar, bakteriler ve virüsler herhangi bir sebepten dolay insanlar ile etkileşime geçerse birçok hastalığa neden olurlar. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların bağışıklık sistemleri daha zayıf olduğu için evdeki bu böcekler ve fareler büyük risk oluşturur. Bu canlıların girdikleri evlerde, odalarda, işyerlerinde temas ettikleri yerlere bıraktıkları mikrop ve bakteriler zamanla çoğalırlar ve her yere yayılırlar. Dolayısıyla sorunu büyümeden yok etmenin önemi büyüktür.

Eğer böceklerden ve farelerden yaşadığınız ortamı temizlemek istiyorsanız en akılcı ve kalıcı çözüm yolunu seçmek zorundasınız. Bu çözüm yolu da ilaçlama servislerine ilaçlı dezenfekte işlemi yaptırmaktır. Fakat ilaçlı müdahale yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. İlaçlamayı kime ve nasıl yaptırdığınız önemli bir noktadır. Deneyimsiz ve merdiven altı işletmelerine yaptıracağınız müdahale böcekler ve fareler üzerinde hiçbir etki yaratmayacaktır. Çünkü ilaçlama deneyim isteyen profesyonelce yapılması gereken ciddi ve zor bir iştir. Deneyimsiz ellerin kalitesiz araçlarla ve malzemelerle yapacağı müdahale sorunu çözüme oluşturmak bir yana dursun sizin ve sevdiklerinizin veya çalışanlarınız hayatlarını tehlikeye atar. Bu nedenle en iyi böcek ilaçlama şirketi olan servislere bu işlemi yaptırmalısınız. İstanbul’da yılların vermiş olduğu tecrübe ile bu sektörde en kaliteli hizmeti veren servislerin başında gelen Defne Böcek İlaçlama servisi, konusunda deneyim sahibi ekibi ve en son teknoloji araçlar ile sizleri böceklerden farelerden kurtarmaktadır. Sizlerde en iyi böcek ilaçlama şirketi olan firmamızın çağrı merkezlerini hemen arayın yaşam alanlarınızı kısa sürede haşere ve farelerden temizleyelim.

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Haşereler ve fareler kışın soğuktan ve yağmurdan yazında aşırı sıcaklardan korunmak için kapalı mekanlarda yuvalanmak isterler. O nedenle apartmanlar ve iş yerleri gibi kapa alanlar onlar için en ideal yaşam alanlarını oluşturur. Apartmanlarda özellikle çatı katları ve merdiven boşlukları gibi izbe ve kullanılmayan bölgelerde yaşamlarını sürdüren haşere ve fareler insanlara çok ciddi zararlar vermektedir. Çoğu insan kendi kişisel çabaları ile bu canlılardan kurtulmaya çalışsa da çoğunlukla başarılı olamamaktadır. Özellikle apartman sakinleri bu canlılardan kurtulmak için çare aramaktadır. Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizleme işlemi de bu sürecin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Yıllardır böcek ilaçlama sektöründe hizmetini devam ettiren Öz böcek ilaçlama firmamız haşere ve fare türlerine karşı en etkili mücadeleyi vermektedir.

Apartmanlarda bulunan haşere ve fareler çatılarda ve merdiven aralarındaki eşyalara zarar verebileceği gibi evlerimizin içine girip oraları da istila edebilirler. Evimizin içinde yuvalanan haşere ve fareler apartmanlardan evlerin içerisine girmektedir. Bu nedenle evinizi ve ailenizi korumak ve yaşam alanınız daha sağlıklı hale getirmeniz için işe apartmanlarınızı ilaçlatarak başlamalısınız. İlaçlama türleri fare ve haşere türüne göre belirlenmekte olup deneyimli ve güvenilir firmalar en uygun malzemeleri belirlerler. Genellikle tercih edilen ilaçlama türleri sıvı, jel ve ULV ilaçlama yöntemleridir. Eğer apartmanınız özellikle farelere karşı kullanılan sıvı ilaçlama yöntemiyle püskürtme şeklinde ilaçlandıysa 7 güne kadar apartman içerisinde su gibi sıvı maddeler kullanılarak sıvı temizlik yapılmamalı. Ancak çocukların temas edebileceği ve insanların yoğunlukla geçtikleri bölgelerde tedbir amaçlı ufak çaplı bir temizlik yapılabilir. Onun haricinde 1 hafta süreyle kuru temizlik tercih edilmeli. İlaçlama yapılmadan önce apartmanda korkuluklar, daire kapıları, ayakkabılıklar koruma altına alınmalı. Çatılarda kullanılmayan eşyalar boşaltıldıktan sonra ilaçlama yapılmalıdır. Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizlemeye başlarken öncelikle çocuk ulaşabilecekleri yerler temizlenmeli. Korkuluklar insanlar elleriyle temas edebileceği için iyice ilacın etkisinden arındırılmalıdır. Temizliğe başlamadan önce mutlaka eldiven ve varsa ağız maskesi takılmalı. Bu olabilecek herhangi bir sağlık probleminin önüne geçecek bir uygulamadır.  Solunum yolu hastalıklarına sahip veya cildi aşırı hassas olan kimseler temizlikte bulunmamalı, apartman iyice havalandırıldıktan ve temizlendikten sonra mekâna alınmalıdır. İlaçlama sonrasına ölen haşere ve fareler temizlenmezlerse bakteri ve mikrop oluşumuna ve kötü kokuya neden olurlar. Bu nedenle özellikle fare ölüleri ve haşere ölüleri mutlaka temizlenmelidir. Bu daha yaşanabilir sağlıklı bir ortam elde etmenizi sağlar.

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizleme konusunda verilen bilgiler ışığında ve ilaçlama yapan firmanın direktiflerine uyarak haşerelerden kurtulurken sağlığınızı da tehlikeye atmamış olacaksınız. Sektörde en önde gelen firmaların başında olan firmamız Öz böcek ilaçlama, kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olma özelliği ile siz değerli müşterilerimiz en ekonomik ve en kısa çözüm yollarını sunmaktadır. Deneyim sahibi kadrosu ile sizlere hizmet vermekten gurur duyan firmamızın çağrı merkezlerine günün her saati ulaşabilirsiniz.