İlaçlama | Böcek ilaçlama şirketi

BÖCEK İLAÇLAMA

Haşerelerden kurtulmak için yapılan bir işlem ya da işlemler bütünü olarak adlandırılabilir. Böcek ilaçlama, ev ve işyerlerimizde yaşam alanlarımızı büsbütün kuşatan ve istila eden haşere türlerinin kontrol altına alınma süreçlerini içerir. Zehirli haşereler, parazitler, kemirgen ve gider böcekleri için yapılabilen haşere ilaçlama uygulamalarında, ilaçların dezenfekte özelliği taşıması da büyük önem taşır. Ortamda var olan haşereleri yok etmek yeterli olmayacaktır. Bu zararlı canlıların bulundukları alana yaymış oldukları mikrop ve bakterilere karşıda muhakkak önlem alınmalıdır. Bunun yanı sıra hamam böceği, akrep, pire, kalorifer böceği, kene ve tahtakurusu için yapılan uygulamalarda, gerekli ekipmanlara sahip olmak büyük önem arz eder.

Alanında uzman kişi ve kurumlarca gerçekleştirilmelidir. Dolayısıyla haşereler ile mücadele işlemleri profesyonel şekilde yapılmalıdır. Haşere ilaçlama, katı, toz, jel ya da sıvı haldeki haşere ilaçları kullanılarak yapılabilir. Kullanılan ilaçların dozu, şekli ve yöntemi en iyi verimin alınması açısından büyük önem taşır. Haşere türüne özgü hazırlanan ilaçlar, ilaçlanacak alanın konumu ve haşerelere elverişliliği göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Tüm uygulamalar için Öz Böcek ilaçlama şirketimizden yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Her böcek türüne göre farklılık göstermektedir. Kimi böcek türü için geliştirilen Jel ilaçlama yöntemi kullanılırken, kimi böcek türleri içinde doğrudan sıvı ilaçlama kullanılmaktadır. Yöntemler haşere türlerine göre farklılık gösterse de genelde Sıvı ve Jel ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır.

 

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlar, haşere ve kemirgenler üzerinde kullanılmakta olan en eski ve en kalıcı yöntemlerdendir. Sıvı ilaçlarımız; hamam böceği, fare, güve, tahtakurusu, karınca, pire, tahta kurdu, sivrisinek gibi böcek türleri üzerinde etki sağlamaktadır. Kokulu ve kokusuz yöntemlerle uygulanan sıvı ilaçlarımız, iç ve dış tüm alanlarda uygulanabilmektedir. Alanın genişliğine göre ilacın dozu ayarlanmaktadır.

JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlar, hamam böceğinin türleri üzerinde etki sağlayan bir yöntemdir. Jel ilaçlarla uygulanan işlemlerde, haşerelerin yoğunluğunun önemi büyüktür. Böceklerin sık görüldüğü alanlarda profesyonel kişilerden yardım almak şarttır.

Jel ilaçlar, hamam böceklerinin geçiş noktalarına sıkılmaktadır. Jel ilaçlar sayesinde hamam böcekleri, yuvalarında ölmektedir. Uygulama sonrasında temizlik yapmaya gerek yoktur.

Öz Böcek İlaçlama Şirketimiz; İstanbul İlinde Tüm İlçe, Semt Ve Mahallelerde profesyonel Hizmet vermektedir. Jel ilaçlama ile detaylı bili linkte anlatılmştır.

KALİTELİ İLAÇLAMA

 

Firmamızın kullandığı insektisit, rodentisit ve repellent ilaçlar tüm haşere türleri üzerinde etki sağlamaktadır. Haşereler hakkında gerekli tüm eğitimleri almış elemanlarımız, hangi haşere türü üzerinde hangi ilacın etki sağalacağını bilmekte, işlemlerini bilinçli olarak gerçekleştirmektedir.

 

Firmamız yaşam alanlarınızda karşınıza çıkacak her türlü haşere ve kemirgen türüyle mücadele etmektedir. Sizlere en iyi hizmeti sunmak adına 7/24 kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Haşere İlaçlama

İnsanlık üzerinde yarattığı tehlikeleri düşününce haşerelerin neden istenmeyen canlılar olduklarını anlamamak elde değil. Haşere ilaçlama hizmeti almak ise haşerelerden kurtulmanın en etkili yoludur.

Haşereler bit, pire, yılan, akrep gibi tehlikeli ve hastalık yayıcı canlılardır. Yılanların insanların bulundukları ortamlarda yarattığı tehlikeleri düşününce bu canlılarla yaşamak bir kabus haline gelecektir. Bahçenizde haşerelerin olmadığı alanlar yaratmak için tercihiniz bir an önce haşere ile mücadele etmek olmalı. Yılanlar kadar akreplerde tehlikeli haşerelerdir. Akrepler ile mücadele noktasında kişiler tek başlarına ve amatörce davranışlar sergilerlerse eğer o zaman son derece olumsuz kazalar ve tehlikeler oluşabilmektedir. Sizleri haşerelerin olmadığı alanlara onların tehlikelerinden uzak alanlar yaratmaya davet ediyoruz.

Bugün dünyanın her yerinde var olan haşereler, çok farklı yaşam alanlarına sahiptir. Mesela yılanlar tür tür olup hepsi farklı yaşam alanlarını seçerler. Bazıları için orman gibi ağaçlık kırsal alanlar iyi bir yaşam alanı olurken bazıları için ise genellikle taşlık ve kurak alanlar yaşam alanları olmaktadır. Yazlıklarda ve dağ evlerinde ise bu canlılar büyük tehlike yaratmaktadır. Bu tip alanlarda yaptıracağınız uygulamalar ise sizlere aradığınız çözümü fazlası ile sunacaktır.

Sağlıklı Alanlarda Huzurlu Yaşamak için Haşerelerden Kurtulun

Sizlerde evlerinizde haşereler olmadan rahat rahat yaşamak isterseniz eğer bunun için bir an önce bize ulaşıp haşere ilaçlama hizmeti satın alabilirsiniz. Sizler bu hizmet sayesinde son derece huzur içinde yaşam koşullarına sahip olacaksınız.

Isırıkları ile ünlü tehlike duyulan haşereler dışında oldukça minik hastalık yayan haşerelerde mevcuttur. Bu tip haşerelere örnek olarak bit ve pire gibi canlıları gösterebiliriz. Sizler haşerelerden uzak yaşamak için profesyonel bir destek almaya ne dersiniz?

Evinizde veya arzu ettiğiniz diğer alanlarda haşere ilaçlama yaptırarak bu canlılardan uzak kalmaya hazır mısınız?

Ülkemizin her yerine hizmet sunan firmamız, 7/24 durmaksızın çalışmaktadır. Dünyanın en son teknikleri ile ilaçlama yaptırmak için bir an önce bizlere ulaşın. Gerek jel ilaçlama gerek sıvı ilaçlama hepsi hizmetlerimiz dahilinde sizlerle olmaktadır. İstediğiniz saatte rahatlıkla sahip olabileceğiniz bu ilaçlama hizmeti size dünya standartlarında bir hizmet sunuyor. Uygun fiyatlarla, herkese hitap ediyoruz.

 

İlaçlamaya Dair Bilinmesi Gerekenler?

Böceklerle başı dertte olan insanların internetteki arama motorlarına merak ederek sıkça yazdıkları sorular vardır. Her şeyden önce maddiyat çok büyük önem taşıdığı için ilk merak edilen şey ev ilaçlama fiyatlarıdır. Çünkü bu konuda uygun fiyat veren aynı zamanda kaliteli hizmet vermekte olan firma son derece azdır. Üstelik ev ilaçlama ücretleri konusunda yanlış bilgilendirilen insanlar kendi başlarına amatörce işlere kalkışarak ciddi sağlık problemleri yaşamaktadırlar.

 

Ayrıca insanlar ilaçlama konusu için özellikle ev ilaçlamanın zararları hakkında çok fazla yönlendirmeye maruz kaldıkları için olumsuz bir takım algılara sahip olmaktadırlar. Gerçek olan şudur ki ev ilaçlamanın hiçbir zararı olmadığı gibi böceklerden tamamen kurtulmanız açısından size faydası bile vardır.

 

En Zor Pire İlaçlama!

En çok merak edilen ve ilaçlama hizmetleri arasında en zor olanı pire ilaçlamadır. Özellikle evlerde büyük sıkıntılar yaşatan pireler, firmalar tarafından ev ilaçlama yöntemleri kategorisi içinde yer alan fumigasyon cihazı ile ilaçlanmaktadır. Yani buharlama yöntemi ya da diğer bir yöntem olan sıvı ilaçlama yöntemiyle ilaçlanmaktadır.

 

Ev İlaçlamanın Püf Noktaları

Ev ilaçlama nasıl yapılır? Yine birçok kullanıcı tarafından sıkça sorulan soruların başında gelir. Bir firmadan hizmet almayı düşünen kullanıcı firma yetkililerinden bilgi almak yerine interneti tercih eder. Üstelik bu firmaların 7/24 destek veren çağrı merkezleri ve müşteri danışma hatları vardır. Gerçek bilgiye ancak buralardan ulaşabilirsiniz.

Bir diğer önemli mevzuysa ev ilaçlama sonrası temizliktir. Çoğu kullanıcı bu türden bir hizmet aldığında temizleme işlemini nasıl yapacağını merak eder. Ev ilaçlama ilaçları genellikle uygulandığı böcek türüne göre etki gösterir. Buna bağlı olarak bazı durumlarda 3 güne kadar temizlik yapılamamaktadır. Ev İlaçlama hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Neden İlaçlama Yaptırmalıyız?

Neden İlaçlama Yaptırmalıyız?

Yaşam alanlarımız iş hayatının dışında kendimizi en huzurlu ve rahat hissettiğimiz yerlerdir. Buraların temizliği ve güvenliği hepimiz için önemlidir. Özellikle dışarıdan girebilecek her türlü haşere çeşitlerine karşı özel alanlarımızı her zaman muhafaza etmek zorundayız. Böcek ve fareler dünya üzerinde bulunan en pis canlılardır. Yaşadıkları kirli ortamlar neticesiyle vücutlarında birçok hastalığa sebep olacak virüs ve bakteri barındırır.

Bu haşere çeşitleri başlıca hamam böceği, kalorifer böceği, gümüş böceği, çıyan, teşbih böceği, tatarcık, sivrisinek, sinek, mite, karınca, pire, güve, kulağakaçan böceği, ev faresi, akrep, salyangoz, yılan, uyuz böceği, bit, akar, çekirge, halı böceği, tahta kurdu, kakalak, eşek arısı, mayt, kene, kertenkele, tahta kurusu, lağım faresi, kırkayak, yaban arısı ve örümcek türleridir. Bu canlı türleri girdikleri alan içinde uzun bir süre barınmadan ve hatta bazıları kafası kopmuş halde uzun bir süre yaşar. Hareket ettiği her yere salya ve dışkı yolu ile mikrop bulaştırır.

Bu taşıma sonucunda insanlarda çok sayıda mikrobik hastalık görülür.

Böcek ilaçlaması neden yaptırılır

Böcek ilaçlaması neden yaptırılır?

Böcek ve fareler kemirgen canlılar olduğu için girdiği alanlar içinde kabloları kemirerek yangın çıkmasına neden olabilir. Aynı zamanda mobilya, halı kapı gibi ev eşyalarının yanı sıra; açıkta gördüğü her türlü yiyeceğin üzerine konaklar. Böcek ve fareler kişisel alanlara girdiğinde düşündüğünüzden çok daha fazla olumsuzluğa yol açar.

Böcek ve fareler, insanlar ve işletmeler üzerinde prestij kaybına sebep olur. Herhangi bir işletme sahibiyseniz restoran ve mutfaklarda müşteriler tarafından böceklerle karşılaşmak o mekanın bir daha tercih edilmemesine neden olacaktır. Aynı zamanda evinizde böceklerin olması ve bunların davet ettiğiniz misafirler tarafından fark edilmesi kötü izlenim oluşturacaktır.
Böcek ilaçlama uygulamaları sayesinde böcekleri yaşam alanlarınız içinden uzak tutmanız mümkün.

Öz böcek ilaçlama firması yılların verdiği tecrübe ve güven ile her türlü yaşam alanlarınıza giren tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı gerek ilaçlama ekibi ile gerekse müşteri hizmetleri desteğiyle 7/24 mücadele vermektedir. Böcek ilaçlama uygulaması sonucunda yapılması gerekenler ekip tarafından sorumlu kişiye ayrıntılı olarak bildirilir. Sizde herhangi bir böcek veya fare sorunu yaşıyorsanız Öz böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetleri desteği ile böcek ilaçlama uygulaması hakkında genel bir bilgi alabilirsiniz. İlaçlama uygulamalarımız İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde sabit fiyatta olmakla birlikte gayet ekonomiktir.

İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İlaçlama belirli bir bölgeyi, virüs ve mikroplardan arındırmak veya zararlı canlıları yaşam alanlarımızdan uzak tutabilmek amacı ile yapılan kimyasal bir temizleme yöntemidir. Çevremizde nüfusun sık olduğu bölgelerde, sazlık, nemli, sulu bölgelerde oldukça fazla görülen böceklere karşı ilaçlama yaptırmak gerekmektedir.

Böcekler, haşereler, fareler çevremizde rast geldiğimiz canlıların başlıcalarıdır. Çoğunlukla hamam böceği, kalorifer böceği, fare çeşitleri, kene, bit, pire, gümüş böceği, yaban arısı, akrep, yılan vb canlılara karşı ilaçlama yapılmaktadır. Ülkemizde mevsim ve bitki örtüsü çeşitlilikleri böceklerin ve haşerelerinde çeşitliliğine etki eder. Ülkemiz türler açısından oldukça zengindir.

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyız

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyız?

Ülkemizde çok çeşitli böcek ve haşerelerin olduğundan bahsettik. Doğal yaşamın bir parçası olan bu canlılar yaşam alanlarımıza geldiklerinde bizlere zarar verirler. Şehir yaşamına kolaylıkla dahil olan böcekler ve kemirgenlerden korunmak gerekir. İnsan sağlığına zarar veren bu canlılar, evlerimizde daima vakit geçirdiğimiz alanlarda karşımıza çıkarlar. Özellikle kemirgenler insanlara fiziki zarar da verebilmektedir. Besin ihtiyacını karşılayamadıklarında insanları ısırabilirler.

Böceklerin ve kemirgenlerin fiziki ve ruhsal sağlığımıza verdiği zararlardan korunabilmek için böcek ilaçlama hizmeti almalıyız. Böcek ilaçlama günümüzde yaygın bir yöntemdir. Sık nüfuslu bölgelerde rekabet ortamı oldukça fazladır. Doğru bir ilaçlama firması bulmak bu sebeple pek kolay değildir. İlaçlama firmasının uyguladığı yanlış yöntemler insan sağlığına direk ettiği gibi maddi külfet de oluşturur. Ayrıca böcek sorunundan da kurtulamamış oluruz.

İyi Bir İlaçlama Firmasının Özellikleri

İlaçlama kimyasal bir uygulamadır ve insan sağlığına etki edebilecek unsurlar taşır. Bu sebeple ilaçlama yapılacak firmaya güvenmek maddi ve manevi açıdan bizleri rahatlatacaktır. İyi bir ilaçlama firmasında bulunan özellikler şu şekilde olmalıdır;

  • İlaçlama firması bakanlık onaylı olup, gereken tüm denetlemelerden geçmiş olmalıdır.
  • Kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığı listesinde olan kimyasallardan olmalıdır.
  • İlaçlama yapacak ekip profesyonel ve deneyimli olmalıdır. İlaçlama dikkat gerektiren bir iş olduğundan titiz bir uygulama gerektirir.
  • İlaçlama öncesi firma mekan ve canlı analizi yapmalı ve doğru uygulamayı belirlemelidir.

Bu özelliklerde bir firma bulduğunuzda gönül rahatlığı ile böcek ilaçlama yaptırabilir çevrenizi zararlı canlılardan uzak tutabilirsiniz.

 

Böcek ilaçlamanın önemi

Böcek ilaçlamanın önemi

Böcekler, eklem bacaklılar takımı sınıfının mensubu olmakla birlikte takson bakımından en kalabalık hayvan grubudur. Aynı zamanda tür bakımından dünyadaki en kalabalık sayıya sahiplerdir. Böceklerin bir diğer özelliği ise nesilleri hiçbir zaman tükenmez, aksine gittikçe artan genetiğe ve yapıya sahip canlılar olmasıdır. Fiziksel özellikleri neticesinde birçoğu ufak bir görüntüye sahip olsa bile herhangi bir canlıyla teması veya ısırması sonucu bulaşıcı hastalıklar, felçler ve ölümcül sonuçlara neden olabilirler. Kene, tekerlek böceği, Afrika böceği, korsan böceği, dikenli böcek, zehirli örümcekler, arı boğan böceği, titan böceği, gümüş böceği ve dev kırkayaklar bunlara en iyi örneklerin birkaçıdır. Bazı böcekler yumurtlama döneminde herhangi bir yaşam alanına sızarsa; üreyerek çoğalır ve evde uygulanan hiçbir yöntem bu canlıları yok etmek de yeterli değildir.
Böceklerden kurtulma yollarında en başarılı yöntem ise böcek ilaçlama firmalarından hizmet almaktır. Haşere sorunu günümüzde iş ve aile hayatı, stres, trafik gibi; kişileri olumsuz yönde etkileyen birçok maddi, manevi faktörün yanı sıra psikolojik sorunlara da yol açmıştır. Bu problemle baş etmek için ise ilaçlama hizmetleri her zaman en faydalı hizmeti sunmaktadır.
Sağlık Bakanlığı tarafından her türlü belge ve izne sahip olan ilaçlama firmaları aracılığıyla gelen profesyonel ekip alanda gerekli keşfi yaptıktan sonra uygulama için detaylara geçilir. Öncelikle alanın büyüklüğü tespit edilerek ilaçlama yapılacak olan canlının türü ve miktarı saptanır. Böceğin cinsi ve miktarına göre ilaçlamaya elverişli olacak ilaçlama türüne karar verilir. Her canlının yaşam alanı fiziksel ve biyolojik özellikleri farklı olduğunu için farklı ilaçlama yöntemleri kullanılır. Son derece güvenilir ve titizlikle uygulanan bu yöntem neticesinde şikayetçi olunan alanda hiçbir haşere sorunu kalmayacaktır.
Sağlığımız için son derece önemlilik arz eden bu durumla karşılaşmayı beklemeden tedbir almak maddi ve manevi yükümlülüğü son derece düşürecektir. İlaçlama sonrasında bir süre dezenfekte edilen ortamda derinlemesine temizlik yapılmaması daha uygun olacaktır. Kısa bir işlem sonrası sona eren böcek ilaçlama yönteminde uygulamanın devamlılığı son derece mühimdir.
 

İstanbul’da en iyi böcek ilaçlama şirketi

İstanbul’da en iyi böcek ilaçlama şirketi

Böceklere ve kemirgenlere karşı ilaçlı müdahale yapıldığında onlardan kesin olarak kurtulabiliriz. İlaçlı müdahale yapılmadığı takdirde bu canlı türleri insan yaşamanı çok büyük tehdit altına sokabilirler. Çünkü izbe ve kirli ortamlarda yaşamlarını sürdüren böcekler ve fareler üstlerinde çok sayıda mikrop, bakteri ve virüs taşır. Böcekler başka hiçbir hayvanın girmeyeceği veya girmeyeceği tuvalet boruları, lağım giderleri, merdiven altıları, çatı katları gibi mikropların bolca bulunduğu yerlerde gezerler. Her türlü kirli ve mikroplu maddelere temas eden böcekler ve farelerin bağışıklık sistemleri bu mikroplara dayanıklı olduğu için canlının kendisine bir zarar vermez. Ancak insan vücudu bu mikroskobik varlıklara karşı dayanıksızdır. Bu mikroplar, bakteriler ve virüsler herhangi bir sebepten dolay insanlar ile etkileşime geçerse birçok hastalığa neden olurlar. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların bağışıklık sistemleri daha zayıf olduğu için evdeki bu böcekler ve fareler büyük risk oluşturur. Bu canlıların girdikleri evlerde, odalarda, işyerlerinde temas ettikleri yerlere bıraktıkları mikrop ve bakteriler zamanla çoğalırlar ve her yere yayılırlar. Dolayısıyla sorunu büyümeden yok etmenin önemi büyüktür.

Eğer böceklerden ve farelerden yaşadığınız ortamı temizlemek istiyorsanız en akılcı ve kalıcı çözüm yolunu seçmek zorundasınız. Bu çözüm yolu da ilaçlama servislerine ilaçlı dezenfekte işlemi yaptırmaktır. Fakat ilaçlı müdahale yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. İlaçlamayı kime ve nasıl yaptırdığınız önemli bir noktadır. Deneyimsiz ve merdiven altı işletmelerine yaptıracağınız müdahale böcekler ve fareler üzerinde hiçbir etki yaratmayacaktır. Çünkü ilaçlama deneyim isteyen profesyonelce yapılması gereken ciddi ve zor bir iştir. Deneyimsiz ellerin kalitesiz araçlarla ve malzemelerle yapacağı müdahale sorunu çözüme oluşturmak bir yana dursun sizin ve sevdiklerinizin veya çalışanlarınız hayatlarını tehlikeye atar. Bu nedenle en iyi böcek ilaçlama şirketi olan servislere bu işlemi yaptırmalısınız. İstanbul’da yılların vermiş olduğu tecrübe ile bu sektörde en kaliteli hizmeti veren servislerin başında gelen Defne Böcek İlaçlama servisi, konusunda deneyim sahibi ekibi ve en son teknoloji araçlar ile sizleri böceklerden farelerden kurtarmaktadır. Sizlerde en iyi böcek ilaçlama şirketi olan firmamızın çağrı merkezlerini hemen arayın yaşam alanlarınızı kısa sürede haşere ve farelerden temizleyelim.

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Haşereler ve fareler kışın soğuktan ve yağmurdan yazında aşırı sıcaklardan korunmak için kapalı mekanlarda yuvalanmak isterler. O nedenle apartmanlar ve iş yerleri gibi kapa alanlar onlar için en ideal yaşam alanlarını oluşturur. Apartmanlarda özellikle çatı katları ve merdiven boşlukları gibi izbe ve kullanılmayan bölgelerde yaşamlarını sürdüren haşere ve fareler insanlara çok ciddi zararlar vermektedir. Çoğu insan kendi kişisel çabaları ile bu canlılardan kurtulmaya çalışsa da çoğunlukla başarılı olamamaktadır. Özellikle apartman sakinleri bu canlılardan kurtulmak için çare aramaktadır. Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizleme işlemi de bu sürecin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Yıllardır böcek ilaçlama sektöründe hizmetini devam ettiren Öz böcek ilaçlama firmamız haşere ve fare türlerine karşı en etkili mücadeleyi vermektedir.

Apartmanlarda bulunan haşere ve fareler çatılarda ve merdiven aralarındaki eşyalara zarar verebileceği gibi evlerimizin içine girip oraları da istila edebilirler. Evimizin içinde yuvalanan haşere ve fareler apartmanlardan evlerin içerisine girmektedir. Bu nedenle evinizi ve ailenizi korumak ve yaşam alanınız daha sağlıklı hale getirmeniz için işe apartmanlarınızı ilaçlatarak başlamalısınız. İlaçlama türleri fare ve haşere türüne göre belirlenmekte olup deneyimli ve güvenilir firmalar en uygun malzemeleri belirlerler. Genellikle tercih edilen ilaçlama türleri sıvı, jel ve ULV ilaçlama yöntemleridir. Eğer apartmanınız özellikle farelere karşı kullanılan sıvı ilaçlama yöntemiyle püskürtme şeklinde ilaçlandıysa 7 güne kadar apartman içerisinde su gibi sıvı maddeler kullanılarak sıvı temizlik yapılmamalı. Ancak çocukların temas edebileceği ve insanların yoğunlukla geçtikleri bölgelerde tedbir amaçlı ufak çaplı bir temizlik yapılabilir. Onun haricinde 1 hafta süreyle kuru temizlik tercih edilmeli. İlaçlama yapılmadan önce apartmanda korkuluklar, daire kapıları, ayakkabılıklar koruma altına alınmalı. Çatılarda kullanılmayan eşyalar boşaltıldıktan sonra ilaçlama yapılmalıdır. Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizlemeye başlarken öncelikle çocuk ulaşabilecekleri yerler temizlenmeli. Korkuluklar insanlar elleriyle temas edebileceği için iyice ilacın etkisinden arındırılmalıdır. Temizliğe başlamadan önce mutlaka eldiven ve varsa ağız maskesi takılmalı. Bu olabilecek herhangi bir sağlık probleminin önüne geçecek bir uygulamadır.  Solunum yolu hastalıklarına sahip veya cildi aşırı hassas olan kimseler temizlikte bulunmamalı, apartman iyice havalandırıldıktan ve temizlendikten sonra mekâna alınmalıdır. İlaçlama sonrasına ölen haşere ve fareler temizlenmezlerse bakteri ve mikrop oluşumuna ve kötü kokuya neden olurlar. Bu nedenle özellikle fare ölüleri ve haşere ölüleri mutlaka temizlenmelidir. Bu daha yaşanabilir sağlıklı bir ortam elde etmenizi sağlar.

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizleme konusunda verilen bilgiler ışığında ve ilaçlama yapan firmanın direktiflerine uyarak haşerelerden kurtulurken sağlığınızı da tehlikeye atmamış olacaksınız. Sektörde en önde gelen firmaların başında olan firmamız Öz böcek ilaçlama, kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olma özelliği ile siz değerli müşterilerimiz en ekonomik ve en kısa çözüm yollarını sunmaktadır. Deneyim sahibi kadrosu ile sizlere hizmet vermekten gurur duyan firmamızın çağrı merkezlerine günün her saati ulaşabilirsiniz.

İlaçlamada nelere dikkat edilmeli?

İlaçlamada nelere dikkat edilmeli?

Haşereler hayatımızın her alanında karşılaştığımız ve insan yaşamını olumsuz etkileyen canlılardır. Bu rahatsız edici çoğu insan için kâbus haline gelen küçük canlılardan kurtulmak ise çok basit. Bunun en etkili ve kesin çözümü ise böcek ilaçlamadır. Yolda giderken, iş yerinde, oturduğumuz parkta, piknikte veya bindiğimiz bir toplum ulaşım aracında karşılaştığımız haşerelerden ne kadar da rahatsızlık duyarız değil mi? Ancak bu canlılar evimizde hatta yattığımız, yemek yediğimiz yerdeler ise işte asıl o zaman sorun büyük demektir. Böcek ilaçlama haşerelerin korkulu rüyasıdır ve en etkili çözümdür.

Haşerelere karşı çeşitli ilaçlama yöntemleri uygulanır. Haşerelerle mücadelede çoğunlukla 3 yöntem kullanılır. Bunlar; Jel ilaçlama, sıvı ilaçlama ve ULV ilaçlamadır. En yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisi Jel ile yapılan uygulamadır. Bu yöntemde uygulama yapılacak ortamın terk edilmesine gerek yoktur. Çünkü bu yöntemle haşereler yuvalarında toplu bir şekilde imha edilmektedir. Jeli yiyen haşereler yuvalarında döndüklerinde ölürler ve bu ölü haşere ile beslenen diğer haşerelerde ilacın etkisine girerek imha olurlar.

Diğer yöntem ise sıvı ilaçlamadır. İlacın su ile karıştırılarak özel makinelerle ilgili yerlere püskürtülmesiyle yapılır. Bütün haşerelere karşı uygulanabilen etkili bir yöntemdir. Artık haşereler dert olmaktan çıkmıştır. Uygulama yapıldıktan kısa bir süre sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Haşerelerle mücadelede diğer bir yöntem ULV ile yapılan uygulamadır. ULV makineleri ile ilaç, damlacıklar halinde haşerelerin bulundukları yerlere ve yuvalarına püskürtülür. İlaç ile direk temas eden haşereler hemen ölürler ve kısa sürede etkili sonuçlar alınır.

İlaçlamada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar;

  • Hangi böcek türüne hangi yöntemin uygulanacağını bilmek zorundayız. Çünkü yapılan yanlış uygulamalar sorunu çözmekten ziyade daha da büyütecektir.
  • İlaçlama yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olması gerekmektedir. Yapılabilecek yanlış bir uygulama insan sağlığına büyük zararlar verebilir.
  • İlaçlama ciddi bir iştir, mutlaka konusunda uzman ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır.
  • İnsanların ilaçlama yapılacak ortamdan uzak tutulması ve temas etmemesi sağlanmalıdır.
  • İlaçlama yapılan ortamın mutlaka havalandırıldıktan sonra kullanılmaya başlanması gerekir.

Bunlara ek olarak ilaçlanacak bölgedeki eşyaların, oyuncakların ve gıda malzemelerinin kaldırılması veya koruma altına alınması gerekir.

Her geçen gün artan nüfusu ile daha da kalabalıklaşan İstanbul’da yasal olmayan yüzlerce böcek ilaçlama şirketleri bulunuyor. Tecrübesiz ellere kendiniz teslim ederek sağlığınızı tehlikeye atmayın. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan Özböcek ilaçlama firmamız ile irtibata geçerek en sağlıklı ve kalıcı sonucu elde edeceğiniz hizmetlerimiz hakkına bilgi edinebilir randevu talep edebilirsiniz.

Böceklerden korkmayın, kurtulun!

Böceklerden korkmayın, kurtulun!

Ziraat ve kimya mühendislerimiz tarafından hazırlanan her bir böcek türüne özel ilaçları ve böcek ilaçlama teknikleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve TSE belgelidir. Bu durum da ilaçlama konusunda müşterilerimize güven vermektedir.

İstanbul, Kocaeli ve İzmir illerinde ve illerimizdeki tüm ilçe-semtlerde şubesi bulunan firmamız, ilaçlama alanında deneyimli, eğitimli ve profesyonel ekipleri ile böcek ilaçlamada bir marka olmuştur.

Böcek İlaçlamada Kullanılan Teknikler

Böcek ilaçlama tekniklerinin farklılık göstermesinin en büyük nedeni, böceklerin ve kemirgenlerin oldukça dirençli ve dayanıklı canlılar olmasıdır. Her bir böcek ve kemirgen türü farklı şekilde ilaçlanır ve farklı ilaçlar kullanılır.

Sıvı İlaçlama Yönetimi: Sıvı böcek ilaçlama yöntemi tüm haşere ve böceklerde etkilidir. Oldukça kuvvetli etkileri olan bu ilaçlamanın profesyonel kişilerce yaptırılması şarttır. Aksi durumda zehirlenmelere neden olabilir. Püskürtme ve buharlama teknikleri ile gerçekleştirilen bu ilaçlamada, ilaç alandaki her yere dağılır ve böylece zararlı canlılara kolayca etki eder. Bu ilaçlama tekniği aynı zamanda dezenfekte işlemi de gördüğü için haşere ile mücadele konusunda da oldukça fazla tercih edilen bir ilaçlama türüdür.

Kokulu ilaçlama: Haşere ve böceklerin çok yoğun olduğu alanlarda kullanılan bu teknikte zararlı canlılar kendilerini kokusuyla cezbeden bu ilaca yönelirler ve zehirlenerek ölürler. Bu ilaçlamada ilaçlamanın yapıldığı mekanın 4 ya da 5 saat kadar terk edilmesi, giriş yapılmadan yarım saat öncesinden ise havalandırılması gerekmektedir.

Kokusuz ilaçlama: Kokusuz ilaçlama özellikle iş yerleri ve üretim yerlerinde tercih edilir. Bunun en büyük sebebi ise kokusuz ilaçlama yapıldığında mekanın terk edilmesine gerek kalınmamasıdır. Bu ilaçlamada, kullanılan ilaçlar su ile karıştırılarak buharlama ve sisleme yöntemi ile uygulanır. Oldukça etkili bir ilaçlama olduğundan ilaçlamanın yapıldığı alanda bulunan tabak çatal besin maddesi gibi eşyalar korunmaya alınmalı ve ilaçlama sonrasında yıkanmalıdır.

Jel İlaçlama: Jel ilaçlamada hamamböcekleri için kullanılan yöntemdir. Kokusu ile hamamböceklerini kendine çeken bu ilaç, böceklerin geçiş noktalarına ve kullandıkları alanlara bir tüp tabanca aracılığı ile noktalar halinde sıkılır. İlacı yiyen böcek hemen ölmez. Bir süre sonra yuvasına giderek ölür. Diğer hamamböcekleri de ölü böceği yiyerek beslendiklerinden ilacın zehri onlara da bulaşır.

Fare istasyonları: Bu yöntemde de fareler için özel hazırlanan kutulara yerleştirilen zehirli besin fareler tarafından tüketilir ve ölmeleri sağlanır. Özel mekanizma ile hazırlanan bu kutulara fare bir kere girdi mi bir daha çıkamaz ve içinin labirent şeklinde olması farelerin ilgisini çeker.

Tüm bu yöntemler profesyonel ilaçlama firmalarınca yapılmaktadır. Bireysel yöntemlerle uygulanması mümkün değildir. Siz de firmamızla iletişime geçerek bu yöntemlerden biri sayesinde yaşadığınız böcek ve haşere sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.