Facebook Google+ Youtube Twitter İnstagram

MENÜ

Güzelbahçe Böcek İlaçlama

Güzelbahçe Böcek İlaçlama

Böcek ve haşereler hayatımızı idame ettirdiğimiz ev, iş yerleri, okullar gibi yerlerde görülmekle beraber özellikle gıda maddelerinin üretim ve satımının yapıldığı mekânlarda sıkça karşımıza çıkar. Buralarda barınıp hastalık yayarak, aynı zamanda eşyalarımıza da zarar vererek maddi manevi kayıplara neden olurlar. Özellikle sindirim sistemi hastalıklarından kolera, tifo, ishal ve sarılığa yakalanmada bu canlılar önemli rol oynar. İlaçlama, böcek ve haşerelerle mücadelede en etkin yoldur. Destek ve yardım alınacak böcek ilaçlama şirketleri de dikkatle seçilmelidir. İzmir’in yarımada denilen bölgesinde bulanan Güzelbahçe ilçesinde faaliyet gösteren Güzelbahçe Böcek  faaliyet göstermektedir.

Böcek ve haşereler sadece insan sağlığına ve eşyalara zarar vermez. Evimizde, iş yerimizde bizimle yaşayan evcil hayvanları da olumsuz etkiler. Ayrıca besin kaynaklarımıza verdikleri zarar da kanıksanamaz. Besinler üzerine bıraktıkları salya ve dışkılar hastalıkların doğrudan oluşup, yayılmasına sebep olurlar. Güzelbahçe Böcek İlaçlama olarak tüm bu olumsuzlukları en etkin yöntemlerle çözmekteyiz.

Böcek ve Haşereler

İnsana, çevreye, eşyaya, evcil hayvanlara, bitkilere onca zarar veren böcek ve haşere türlerini sıralamak istersek şunlar ön plana çıkmaktadır;

  • Kene, güve, bit, pire, tespih böceği, hamam böceği, karınca ve kalorifer böceğidir.
  • Akrep, çiyan, yılan, kırkayak gibi sürüngenler de zararlı haşereler sınıfındadır.
  • Kara fatma, genellikle depo, lağım ve binalardaki aralıklarda yuvalanır ve çok çabuk yayılır.

Dış ve iç mekânlarda yapılacak böcek ilaçlama işi sorumluluk ve ciddiyet gerektiren bir iş olmakla beraber bu konuda yetkin ve uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Bireysel ilaçlama sağlık açısından risk taşıyabileceği gibi kesin sonuç alınamaması durumunda maddi kayıplara da sebep olabilir.

Böcek ilaçlama teknik ve yöntemleri farklıdır. Her ilaç tüm haşereler uygulanmaz. Haşere türüne uygun ilaçlama yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle haşere ve böcek ilaçlaması yapılacak mekânları önceden görüp haşereleri tespit etmek daha kalıcı çözümler doğurmaktadır. Güzelbahçe Böcek İlaçlama bu konuda da titizlikle çalışmaktadır.

Böcek ilaçlarının etkileri ve ilaçlama yöntemleri haşere ve böcekleri yok etme de ne kadar vazgeçilmezse bu ilaçların kapalı ortamlarda kullanılmasına ayrıca dikkat etmek de o kadar önemlidir. Hangi yöntemler kapalı ortamlarda insana zarar verebilir hangileri vermez bunları iyi bilmek ve ona göre davranmak kaçınılmazdır.

Böcek ilaçlama teknikleri arasında kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama, sıvı ilaçlama, jel ilaçlama sayılabilir. Böcek ilaçlama açık ve kapalı tüm alanlarda uygulanabilir. Güzelbahçe Böcek İlaçlama böcek ve haşerelerinize göre en etkin ilaçlama tekniğiyle hizmet vermektedir. Böcek ilaçlama işi bir seferde yapıldığında kesin sonuçlar alınmayabilir. Periyodik olarak uygulanması daha doğrudur. Böcek ilaçlama işi tüm bu sebeplerden ciddiyet ve uzmanlık gerektirir.

Bu Yazıyı Paylaşın

Benzer Yazılar

Urla Böcek İlaçlama
Torbalı Böcek İlaçlama
Tire Böcek İlaçlama

Bir Yanıt Bırak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir