Güve ilaçlaması

guve-ilaclama-nasil-yapilirTarım alanlarında en çok rastlanan haşere türü üzerinde güve ilaçlama uygulamalarımız sayesinde kontrol sağlamaktayız. Sıvı, kokulu, kokusuz, jel güve ilaçları ile gerçekleştirdiğimiz işlemlerimiz, açık/kapalı tüm alanlarda kalıcı çözümler sağlamaktadır.

En Çok Görülen Alanlar

Türlerine göre bulundukları alanlarda farklılık göstermektedir. Türlerine göre beslenme şekilleri değişiklik gösteren güve ile mücadele işlemleri doğru ve kesin sonuçlar sağlanabilmesi için profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Şirketimizde eğitilen elemanlarımız, tüm haşere türleri hakkında gerekli eğitimleri almışlardır. Bu haşere gurubunun tüm türlerini tanıyan elemanlarımız işlemlerini profesyonel olarak uygulamaktayız. Uygulamalarınızı gerçekleştireceğiniz alanlarda hangi türün olduğunu tespit etmekte, yöntemlerini ve kullanacağı ilacın dozajını buna göre ayarlamaktadır.

Türleri

  • Tahıl Güvesi
  • Odun Güvesi
  • Halı Güvesi
  • Deri Güvesi

Mücadele İşlemleri ve Zararları

Kısa sürede üremesini gerçekleştiren ve çok kısa bir sürede bulunduğunuz ortama yayılan bu haşereler ile 7/24 mücadele etmekteyiz. Bu zararlı canlıların insanlara verdiği zararı en aza indirmek ve sizlere sağlıklı yaşam ortamları oluşturmak için çalışmalarımıza ara vermeden sürdürmekteyiz.

Türlerine göre beslenme alışkanlıkları farklılık gösteren bu canlılar, tarlalardaki ekinleri yiyerek, deri depolarındaki ürünleri kemirerek, evdeki halıların arasında gezinerek, ahşap mobilyaları kemirerek insanlara hemen hemen her alanda maddi olarak zarar vermektedir.

Güve ilaçlama nasıl yapılır?

Güveler kelebeğe benzerliği ile bilinen haşerelerdir. Ancak kelebeklerden ayrılabilen birçok özelliklere sahiptirler. Renklerinin mat olması, geceleri aktif olmaları, antenlerinin zarif ve tırtıllı olmaları bu haşereleri kelebeklerden ayıran en belirgin özellikleridir. Güvelerden kurtulmak, güve ilaçlama yaptırmak şarttır. Çünkü bu haşereler, türlerine bağlı olarak farklı yerlerde yaşarlar ve yaşadıkları her yerde zarar demektirler. Tahıl güveleri ambarlarda görülür ve tahıllara verdikleri zararlarla olabilecek gıdaların sağlıksız oluşmasına neden olur. Halı güvesi, elbise güvesi daha çok evlerde bulunurlar ve yün, kıldan yapılmış tüm eşyaları tüketebilir, kullanılmaz hale getirirler. Maddi hasar demek olan güvelerden kurtulmak gerekmektedir. Güve ilaçlama hizmetlerini, böcek ilaçlama firmaları tarafından almanız mümkündür.

Güve ilaçlama, sıvı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak bu sıvı ilaçların kokulu olanları her yerde kullanılamaz. Çünkü insanlarla herhangi temasları sonucunda sağlık sorunları yaşanabilir. bu nedenle gıdaların fazla olduğu yerlerde kokusuz böcek ilaçlama tercih edilir. Bu uygulamada ilaçlar, püskürtme ile sadece alanların yüzeyine yapılır. Çevreye hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi, kokusuz olmasının da insanlara herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Eğer güve ile mücadele, ev ya da iş yerinde gerçekleşecek bir güve ilaçlama işlemi ile yapılacaksa kokusuz böcek ilaçlama oldukça etkili olacaktır. Güve olan her alana, en ufak kuytu köşelere dahi ulaşabilecek şekilde buharlama ile yapılan bu ilaçlama sonrasında bu haşere sorunlarına son verilmiş olunacaktır.

Güve ilaçlama için kokulu olarak gerçekleştiriliyor ise, alınması gereken ufak önlemler olabilir. Gıdaların ağızları kapatılarak kaldırılması, varsa çocuk oyuncaklarının poşetlenerek saklanılması, mutfak gereçlerine ilaç değmeyecek şekilde korunması alınacak önlemlerin başında gelir. Güvelerden kurtulmak için yapılan ilaçlamada 2 saat kapalı kalacak alan yarım saat havalandırmadan sonra yeniden kullanıma açılabilir.

Öz böcek ilaçlama firması olarak sizlere, böcek, haşere ilaçlama hizmetlerini 7/24 güvenilir şekilde sunmaktayız.

 

 

Maddi kayıplarınızı en aza indirmek için ekonomik fiyatlarla güve ilaçlama uygulaması yapmaktayız. Günün 24 saati ve haftanın 7 günü boyunca, güveden kurtulmanız için servislerimiz hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, ilaçlama hakkında bilgi almak için mesaj yazabilirsiniz.
Powered by