Danaburnu İlaçlama

Danaburnu böceği 4-5 cm boyunda toprak altlarına yuva yapan bir canlıdır. Çok güçlü tırnaklara sahip olan danaburnu toprağı kazarak derinlere kadar inebilmektedir. Bu böcekler insanları ısırarak zarar vermezler. Danaburnu böceğinin en büyük zararı bahçe ve tarla gibi alanlarda yer alan ekinlere dokunmaktadır. Bitkilerin köklerini ve yapraklarını yiyen danaburnu mahsullerin kuruyarak ölmelerine neden olmaktadır. Bu gibi alanların danaburnu ilaçlama uygulaması yapan profesyonel haşere ilaçlama firmaları tarafınca ilaçlaması gerekir. Danaburnu ile mücadele de bireysel müdahalelerden kaçınmak gerekir. Bilinçsizce uygulanan yöntemler ile danaburnundan kurtulmak olası bir durum değildir. Çünkü bu böcekler dayanıklı bir yapıya ve bağışıklık sistemine sahiptir. Doğru ilaç ve danaburnu ilaçlama yöntemleri bu böcekleri etkisiz kılmakta başarı gösterecektir.

Bazı danaburnu böceklerinin kanatları bulunmaktadır. Uçan danaburnu böcekleri kapalı alanlara kolayca ulaşabilmektedir. Danaburnu böcekleri yüksek ve ilginç sesler çıkarmaktadır. Genellikle oldukları alanlarda çıkardıkları sesler ile kolayca fark edilmektedirler.

Firmamız danaburnu ilaçlama firmaları arasında en kaliteli ve kalıcı çözümleri sunarak açık ve kapalı tüm alanları bu böcek türlerine karşı ilaçlamaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı hizmetimiz haftanın 7 günü 24 saat sürmektedir. Danaburnu böceğinden kurtulmak Öz böcek ilaçlama firması ile çok kolay olacaktır. Uzman personellerimiz ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirdiği alanları koruyarak sizleri bu böcek türünden en kısa süre içerisinde kurtaracaktır.

Danaburnu ile Mücadele

Bitkilere zarar veren ve ekinleri tahrip eden danaburnu ile mücadele personellerimiz tarafından, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yapılmaktadır. Yumuşak topraklarda yaşayan danaburnu ilaçlama yapılmadan, yaşam alanlarından uzaklaştırılamaz. Bu yüzden bireysel mücadele başarılı sonuçlar vermeyecektir.

Danaburnu ilaçlaması nasıl yapılır?

Danaburnu ilaçlaması, ULV adı verilen cihazlarla yapılamaktadır. Sıvı ilaçları, uygun yerlere püskürterek kontrol sağlanmaktadır. Uygulan alana göre kokulu yöntemlerde, kokusuz yöntemler de kullanılabilmektedir.

Danaburnu ilaçlaması, uzman personellerle yapılmalıdır. Kapsamlı olarak ilaçlama yapmak, danaburnundan kurtulmak için profesyonel şirketlerden yardım almalısınız. Çünkü toprak altında yuva yapan haşereler üzerinde kontrol sağlamak için yuvaları doğru tespit etmek gerekmektedir. Herkes bu işlemi yapamaz. Şirketimiz elemanları, kapsamlı eğitimden geçmiş yetkili kişilerdir. En iyi ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Danaburnu Nerede Yuva Yapar?

Toprağın en az 10cm altında yuva yapmaktadırlar. Gündüzleri yuvalarında bulunmakta, geceleri aktif olarak yüzeye çıkmaktadırlar. İlkbahar döneminde yumurtlarlar. Yumurtalarını yuvalarına bırakırlar. Yaz mevsiminde yumurtalar da aktifleşmektedir. Danaburnunun zararından etkilenen kişiler, yaz aylarında daha sık şirketimize müracaat etmektedir.

Danaburnu İnsanlara Nasıl Zarar Verir?

Danaburnu insanlara, maddi açıdan zarar vermektedir. Tarlalarda, parklarda bahçelerde bulunmaktadır. Bu alanlardaki bitkilerin köklerini yiyecek beslenirler. Geçimini çiftçilikten sağlayan insanlara maddi olarak zarar verirler.

Bu haşereler yalnızca açık alanlarda değil, kapalı alanlarda da karşımıza çıkabilirler. Aç kaldıklarında evlerimize girebilirler. Evlerde saksıların içerisinde bu haşereyi görmek mümkündür.

Nerelerde İle Beslenirler ?

DANABURNU

Danaburnu, toprak diplerinde yaşayan ve bitkilerin genç köklerini yiyerek ekinler üzerinde ciddi zararlara sebebiyet verebilen bir haşere türüdür. Bu haşerelerin Boyutu 2 cm ile 5 cm arasında değişebilir. Danaburnu genellikle siyah ya da kahverengi tonlara sahiptir. Bu canlılar,  toprak altında ve toprak üstünde yaşayabilmektedirler. Yağışlı havalarda danaburnu toprak yüzeyine çıkarak dolaşır. Yumurtlayarak üreyen bu haşereler larvalarını bitkilerin köklerine bırakarak, çıkacak genç köklerin çürümesine ve ölmesine sebep olur. Önemli besin kaynaklarımız olan ekinleri korumak ve kurumalarını önlemek için danaburnu ilaçlama yaptırılması mutlaka şarttır. Bu haşereler, ilkbahar aylarında çoğalmaya başlayarak, bitkiler ve ekinler açısından tehdit yaratır.

Danaburnu haşeresi gürültülü sesler çıkardığı zamanlarda rahatlıkla fark edilebilir. Danaburnu hem otçul hem de etçil olarak beslenir, toprakta yaşayan solucan ve diğer haşereleri yiyerek de yaşamını sürdürebilir. Yeşil ve açık alanlarda yaşayan bu haşere türleri, seralara ve ev bitkilerine de zarar verebilmektedir. Tarla, sera ve ekinlerin bulunduğu yerlerde bu zararlı haşere türü bulunmaktaysa mutlaka en kısa sürede ilaçlama yapmak gerekir. İlaçlama yapılmadığı takdirde kısa süre içerisinde tüm ekinler kuruyup, çürüyecektir.

Danaburnu ile baş edebilmek için ilaçlama yaptırmak çok önemli olduğu gibi, bu haşere türüne karşı yapılan ilaçlamalar bazen yeterli olmamaktadır. Toprağın 35-40 santimetre kadar diplerine inebilen bu haşereler ilaçlama işleminden genellikle etkilenmez. Bu sebeple kullanılan ilaçların ve ilaçlama tekniklerinin profesyonel ve etkili olması önemlidir. Etkisiz ilaçlarla böcek ilaçlama yapan amatör firmalar, danaburnu haşeresine karşı asla etkili bir çözüm sağlayamaz. Bununla birlikte bu canlılardan bireysel yöntemlerle kurtulmaya çalışmak netice vermeyecektir. Danaburnu toprağın bulunduğu her yere yuva yapabilir, sadece taş ya da duvar aralarında yuva oluşturamaz. Fakat kapalı alanlardan açık alanlara rahatlıkla girebilir, iç mekanlarda dolaştıktan sonra, evlerinizde bulunan bitkilerin içerisine rahatlıkla yuva yapabilir.

Profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından destek aldığınız takdirde danaburnu haşeresin den kısa sürede kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Ekonomik fiyatlarla danaburnu ile mücadele eden şirketimizden, haftanın her günü ve günün 24 saati hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir