Facebook Google+ Youtube Twitter İnstagram

MENÜ

Böceklerden korkmayın, kurtulun!

Böceklerden korkmayın, kurtulun!

İster evinizde, ister iş yerinizde ister apartmanınızda olsun, açık ve kapalı tüm alanlarda 20 yılı aşkın süredir faaliyet sürdüren böcek ilaçlama şirketimiz, sizleri yaşadığınız böcek haşere ve kemirgen türü canlılardan kısa sürede kurtarıyor. Ziraat ve kimya mühendislerimiz tarafından hazırlanan her bir böcek türüne özel ilaçları ve böcek ilaçlama teknikleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve TSE belgelidir. Bu durum da ilaçlama konusunda müşterilerimize güven vermektedir.

İstanbul, Kocaeli ve İzmir illerinde ve illerimizdeki tüm ilçe-semtlerde şubesi bulunan firmamız, ilaçlama alanında deneyimli, eğitimli ve profesyonel ekipleri ile böcek ilaçlamada bir marka olmuştur.

Böcek İlaçlamada Kullanılan Teknikler

Böcek ilaçlama tekniklerinin farklılık göstermesinin en büyük nedeni, böceklerin ve kemirgenlerin oldukça dirençli ve dayanıklı canlılar olmasıdır. Her bir böcek ve kemirgen türü farklı şekilde ilaçlanır ve farklı ilaçlar kullanılır. Mesela hamamböceklerinde kullanılan teknik ve ilaçla, örümcek, kene, pire gibi canlıları yok edemezsiniz. İsterseniz bu konuya biraz açıklık getirelim;

Sıvı İlaçlama Yönetimi: Sıvı böcek ilaçlama yöntemi tüm haşere ve böceklerde etkilidir. Oldukça kuvvetli etkileri olan bu ilaçlamanın profesyonel kişilerce yaptırılması şarttır. Aksi durumda zehirlenmelere neden olabilir. Püskürtme ve buharlama teknikleri ile gerçekleştirilen bu ilaçlamada, ilaç alandaki her yere dağılır ve böylece zararlı canlılara kolayca etki eder. Bu ilaçlama tekniği aynı zamanda dezenfekte işlemi de gördüğü için haşere ile mücadele konusunda da oldukça fazla tercih edilen bir ilaçlama türüdür.

Kokulu ilaçlama: Haşere ve böceklerin çok yoğun olduğu alanlarda kullanılan bu teknikte zararlı canlılar kendilerini kokusuyla cezbeden bu ilaca yönelirler ve zehirlenerek ölürler. Bu ilaçlamada ilaçlamanın yapıldığı mekanın 4 ya da 5 saat kadar terk edilmesi, giriş yapılmadan yarım saat öncesinden ise havalandırılması gerekmektedir.

Kokusuz ilaçlama: Kokusuz ilaçlama özellikle iş yerleri ve üretim yerlerinde tercih edilir. Bunun en büyük sebebi ise kokusuz ilaçlama yapıldığında mekanın terk edilmesine gerek kalınmamasıdır. Bu ilaçlamada, kullanılan ilaçlar su ile karıştırılarak buharlama ve sisleme yöntemi ile uygulanır. Oldukça etkili bir ilaçlama olduğundan ilaçlamanın yapıldığı alanda bulunan tabak çatal besin maddesi gibi eşyalar korunmaya alınmalı ve ilaçlama sonrasında yıkanmalıdır.

Jel İlaçlama: Jel ilaçlamada hamamböcekleri için kullanılan yöntemdir. Kokusu ile hamamböceklerini kendine çeken bu ilaç, böceklerin geçiş noktalarına ve kullandıkları alanlara bir tüp tabanca aracılığı ile noktalar halinde sıkılır. İlacı yiyen böcek hemen ölmez. Bir süre sonra yuvasına giderek ölür. Diğer hamamböcekleri de ölü böceği yiyerek beslendiklerinden ilacın zehri onlara da bulaşır.

Fare istasyonları: Bu yöntemde de fareler için özel hazırlanan kutulara yerleştirilen zehirli besin fareler tarafından tüketilir ve ölmeleri sağlanır. Özel mekanizma ile hazırlanan bu kutulara fare bir kere girdi mi bir daha çıkamaz ve içinin labirent şeklinde olması farelerin ilgisini çeker.

Tüm bu yöntemler profesyonel ilaçlama firmalarınca yapılmaktadır. Bireysel yöntemlerle uygulanması mümkün değildir. Siz de firmamızla iletişime geçerek bu yöntemlerden biri sayesinde yaşadığınız böcek ve haşere sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşın

Benzer Yazılar

Böcek ilaçlamanın önemi
İstanbul’da en iyi böcek ilaçlama şirketi
Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Bir Yanıt Bırak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir