Konut İlaçlama

konut-ilaclama-defnebocek

Yaşam alanlarımıza dahil olan her türlü zararlı haşere ve böceklere karşı geliştirilmiş olan Konut İlaçlama, her ilaçlama firmasının bünyesinde yer alan ilaçlama hizmetlerinden biridir. Konut ilaçlamaları, genellikle düzenli periyotlarla vatandaşın en çok tercih ettiği ve etmesi gereken ilaçlama yöntemlerindendir. Defne Böcek İlaçlama şirketleri de, halka bu alanda hizmet veren önemli ilaçlama şirketlerinden bir tanesidir.

KONUT İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Evlerimizde ve ofislerimizde denk geldiğimiz zararlı haşere ve böcekler, genellikle birer mikrop ve bakteri yuvasıdır. Gittikleri her ortama bu mikropları taşımaktadır. Bu da yaşam alanlarında bu canlılarla karşılaşan insanların sağlık anlamında risk altına girmesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple böcek ilaçlamaları hayatımız içerisinde önemli bir yer kaplamaktadır. Özellikle konut ilaçlamaları, her türlü böcek türüne karşı geliştirilen yöntemlerle uygulanan, uzun vadeli sonuçlar verebilen ilaçlama türüdür.

Kan emicilerin, farelerin, akreplerin insanlar üzerindeki etkileri oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Kan yoluyla bulaşan ya da farelerin salgılarıyla bulaşan, sonu ölümle bile sonuçlanabilen hastalık türleri bulunmaktadır. Humma, veba, verem, tifüs, kuduz bunlardan bazılarıdır. Bu sebeple, bu canlı türleriyle mücadele edebilmek adına ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmeniz vereceğiniz en doğru karar olacaktır. Kene, pire, akrep, hamam böceği, kırkayak, kulak böceği, fare gibi canlılar, konutlarımızın içine dahil olarak bizlere büyük zararlar verebilen canlılardır. Bu sebeple konut ilaçlama, yöntemsel olarak insan sağlığını güven altına alan, hızlı ve etkili yöntemler kullanmaktadır. Kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, hızlı tesir eden ve uzun vadede çözüm vaat eden ilaçlardır. Bu da konut ilaçlamalarına olan güveni artırmaktadır.

KONUT İLAÇLAMA FİYATLARI

Konut ilaçlama, kullanılan yöntem ve ilaçlar nedeniyle, insan sağlığı açısından oldukça güven vermekte ve uzun süreler boyunca etkisini devam ettirmektedir. Genellikle maliyet olarak yüksek oldukları düşünülse de, oldukça maliyetli, bütçenize uygun seçenekler sunulmaktadır. Defne Böcek İlaçlama da, hem ekonomik, hem hızlı, hem de sağlığınız anlamında güven veren hizmetleriyle, etkili çözümler sunmaktadır. Sizler de herhangi bir böcek türüyle mücadele içerisindeyseniz konut ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmelisiniz. Bu şekilde hem sağlığınız, hem zamanınız hem de bütçeniz güven altına alınacaktır.

Pire İlaçlama Firmaları

pire-ilaçlama-firmaları

Pireler, kan emici grubunda yer alan, ufak yapılı ve hızlı bir üreme yapısı olan asalak türlerindendir. Genellikle hayvanların tüylerini ve vücut ısılarını tercih eden pirelerin yanı sıra, insanları da konakçı olarak tercih eden türleri mevcuttur. Kan emici olmaları sebebiyle bir canlıdan diğer bir canlıya kan yoluyla mikroplar ve hastalıklar geçirebilmektedir. Bu sebeple pire ilaçlama, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan önemli bir sektördür. Pire İlaçlama Firmaları, geliştirmiş oldukları yöntemler ve ilaçlarla her türlü pire problemine karşı etkili ve köklü çözümler sunmaktadırlar.

PİRE İLAÇLAMA FİRMALARININ ÖNEMİ

Pireler genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla evlerimizi istila eden böcek türlerindendir. Genellikle hayvanların tüylerine ve vücut ısılarına ihtiyaç duymaları sebebiyle kedi ve köpeklerimizi konak olarak seçmektedirler. Fakat öyle bir üreme yapısı vardır ki, hem sayıca fazladır, hem de yumurtalarını evlerimizin çeşitli alanlarına bırakmaktadır. Bu sebeple pire yumurtalarının nerede olduğunu tespit etmek neredeyse mümkün değildir. Bu yumurtalar belli bir olgunlaşma sürecinden geçmektedir. Daha sonra gelişirler ve kendilerine konakçı olacakları bir canlı aramaya başlarlar. Pireler hızlı bir üreme yapısına sahiptir ve ebat olarak küçük bir yapıya sahiptir. Ebatlarının 6 katı kadar yüksekliğe zıplayabilme yetenekleri vardır. Bu yüzden yakalanması ve imhası zordur.

Pire ilaçlama firmaları, yakalaması ve imhası zor olan pireleri, çeşitli metotlarla köklü bir şekilde imha edebilmektedir. Bu sebeple pireyle mücadelede kişisel müdahaleler ne yazık ki sonuç vermemektedir. Mutlaka bir pire ilaçlama firmasıyla irtibata geçilmelidir. Pireler bir canlıdan diğer bir canlıya kan yoluyla, humma, veba, verem gibi ciddi sonuçlar doğurabilecek hastalıklara neden olmaktadır. Bu sebeple pire istilalarında çok fazla zaman kaybetmeden bir pire ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır. Profesyonel pire ilaçlama firmaları öncelikle evinizdeki erişkin pireler için bir ilaçlama yapacak, ardından gelişmekte olan yumurtaların gelişmelerini takip edecek aralıklarla ilaçlamaya devam edecektir.

PİRE İLAÇLAMA FİYATLARI

Pireyle mücadele kişisel müdahalelerimizle  sonuca varamayacağımız için muhakkak bir ilaçlama firmasının desteğine ihtiyaç duymaktadır. Pire ilaçlama firmaları, halkın genel görüşüne göre maliyeti yüksek firmalar olarak görülmektedir. Fakat sunmuş oldukları çözümler ve sağlığımızı güvence altına alma odaklı olmalarıyla birlikte oldukça uygun fiyatlarda hizmetler vermektedir. Sizler de pire istilalarına karşı köklü ve uzun vadeli çözümlere ulaşmak ve aynı zamanda hem bütçenizi hem de sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız, tercih edeceğiniz ilk seçenek Pire İlaçlama Firmaları olsun. Öz Böcek İlaçlama şirketleri de bütçenize ve sağlığınıza gereken önemi vermekte ve sizlere etkili, hızlı, aynı zamanda güvenilir çözümler üretmektedir.

İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İlaçlama belirli bir bölgeyi, virüs ve mikroplardan arındırmak veya zararlı canlıları yaşam alanlarımızdan uzak tutabilmek amacı ile yapılan kimyasal bir temizleme yöntemidir. Çevremizde nüfusun sık olduğu bölgelerde, sazlık, nemli, sulu bölgelerde oldukça fazla görülen böceklere karşı ilaçlama yaptırmak gerekmektedir.

Böcekler, haşereler, fareler çevremizde rast geldiğimiz canlıların başlıcalarıdır. Çoğunlukla hamam böceği, kalorifer böceği, fare çeşitleri, kene, bit, pire, gümüş böceği, yaban arısı, akrep, yılan vb canlılara karşı ilaçlama yapılmaktadır. Ülkemizde mevsim ve bitki örtüsü çeşitlilikleri böceklerin ve haşerelerinde çeşitliliğine etki eder. Ülkemiz türler açısından oldukça zengindir.

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyız

Neden Böcek İlaçlama Yaptırmalıyız?

Ülkemizde çok çeşitli böcek ve haşerelerin olduğundan bahsettik. Doğal yaşamın bir parçası olan bu canlılar yaşam alanlarımıza geldiklerinde bizlere zarar verirler. Şehir yaşamına kolaylıkla dahil olan böcekler ve kemirgenlerden korunmak gerekir. İnsan sağlığına zarar veren bu canlılar, evlerimizde daima vakit geçirdiğimiz alanlarda karşımıza çıkarlar. Özellikle kemirgenler insanlara fiziki zarar da verebilmektedir. Besin ihtiyacını karşılayamadıklarında insanları ısırabilirler.

Böceklerin ve kemirgenlerin fiziki ve ruhsal sağlığımıza verdiği zararlardan korunabilmek için böcek ilaçlama hizmeti almalıyız. Böcek ilaçlama günümüzde yaygın bir yöntemdir. Sık nüfuslu bölgelerde rekabet ortamı oldukça fazladır. Doğru bir ilaçlama firması bulmak bu sebeple pek kolay değildir. İlaçlama firmasının uyguladığı yanlış yöntemler insan sağlığına direk ettiği gibi maddi külfet de oluşturur. Ayrıca böcek sorunundan da kurtulamamış oluruz.

İyi Bir İlaçlama Firmasının Özellikleri

İlaçlama kimyasal bir uygulamadır ve insan sağlığına etki edebilecek unsurlar taşır. Bu sebeple ilaçlama yapılacak firmaya güvenmek maddi ve manevi açıdan bizleri rahatlatacaktır. İyi bir ilaçlama firmasında bulunan özellikler şu şekilde olmalıdır;

  • İlaçlama firması bakanlık onaylı olup, gereken tüm denetlemelerden geçmiş olmalıdır.
  • Kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığı listesinde olan kimyasallardan olmalıdır.
  • İlaçlama yapacak ekip profesyonel ve deneyimli olmalıdır. İlaçlama dikkat gerektiren bir iş olduğundan titiz bir uygulama gerektirir.
  • İlaçlama öncesi firma mekan ve canlı analizi yapmalı ve doğru uygulamayı belirlemelidir.

Bu özelliklerde bir firma bulduğunuzda gönül rahatlığı ile böcek ilaçlama yaptırabilir çevrenizi zararlı canlılardan uzak tutabilirsiniz.

 

Akrep ilaçlama uygulaması

Akrep ilaçlama uygulaması

Eklem bacaklılar sınıfının 4 ayaklı, ön tarafta 2 kıskacı bulunan tümü zehirli türü olan akreplerin dünya nüfusu üzerinde 1753 türü vardır. Kanatları yoktur ve hareket kabiliyetleri oldukça yavaştır. Bu nedenle sürünüyormuş algısı yaratır.
Genellikle bahar aylarında evlere girer ve binaların çatı katlarında, bodrum katlarında, taş aralarında, duvar yarıklarında barınır. Akrepler kendini savunmak için insanlara zarar verir. Bunun sonucunda ise kişilerde birçok hastalık baş gösterebilir; yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, titreme ve iştahsızlık gibi. Akrep sokmaları son derece tehlikeli olabileceği gibi ölümcül sonuçlarda doğurabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.
Sıcak ve soğuk havalara karşı dayanıklı olan bu canlılar, yalnızca karın toprak üstünde kalma süresinin uzun olduğu bölgelerde yaşayamaz. Ölü böcek ve ölü farelerle beslendiği için vücudunda birçok virüs barındırır. Diğer haşere türleri gibi yumurtlamaz, doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık 15, 20 adet akrep yavrusu dünyaya getirir. Akrepler zor yaşam koşullarına alışkın olabileceği gibi kopan organlarını da zamanla yenileyebilir. Vücutlarında bulunan kıvrık, kalkık ve zehirli iğnesi ile kendini savunur.
Öz böcek ilaçlama firması olarak yıllardır insan sağlığı ve güvenliği için en kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet anlayışıyla faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olan Öz böcek ilaçlama aynı zamanda insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsız ilaçlar kullanır.
Sizde ev, iş yeri, otel, okul, fabrika, hastane gibi toplumsal ve kapalı alanların yanı sıra park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da akrep sorunu yaşıyorsanız profesyonel ilaçlama uygulaması veren firmalardan akrep ilaçlama uygulaması alabilirsiniz. İlaçlama tamamlandıktan sonra şikayetçi olunan alanda uzun bir süre akrep türüne rastlamanız olası değildir. Yaşam alanlarınızı devamlı olarak akreplere karşı korumak için akrep ilaçlama uygulamasını belirli periyotlar halinde düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor.

Böcek ilaçlamada firmanın önemi

Böcek ilaçlamada firmanın önemi

Böcekler dünya üzerinde insanlardan sonra en fazla sahip canlılardır. Günümüzde 6 ila 10 milyon arasında böcek sayısı varken, 700’ü aşkın tür sayısı mevcuttur. Ekolojik döngü için gerekli olan türlerin yanı sıra insan sağlığı açısından son derece tehlikeli türlerde bulunur. Kan emici böcekler insanlarla teması sonucu doğrudan hastalık bulaştırır. Bu hastalıklar; ; tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır. Kendimizi ve çevremizdekileri bu hastalıklara karşı korumak için böcek ilaçlama hizmetlerinden alınan yardım ile kesin ve kalıcı çözüme ulaşabilirsiniz.

Günümüzde pek çok böcek ilaçlama firmaları mevcuttur. En iyi firmaları seçebilmek için bazı kriterleri göz önüne almakta fayda var. Bunlar;

-Firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olması gerekir.

-Firmanın kullanacağı ilaç insan ve diğer hayvanların sağlığı için güvenilir olmalı. Aynı zamanda çevreye zararlı ilaçların kullanılmaması gerekir.

-İlaçlama yapacak olan personel alanında deneyimli, uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmeli.

-İlaçlamanın ardından sorumlu kişiye ilaçlama yapıldığına dair tüm evraklar teslim edilmelidir.

-Firmaya ait müşteri hizmetleri, bir sonraki ilaçlama tarihini arayarak bilgilendirmeli.

Özböcek ilaçlama olarak yıllardır insan sağlığını vizyon edinmiş bir firma olarak en kaliteli, hızlı, güvenilir ve ekonomik anlayışla faaliyetimize devam etmekteyiz. Hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, karınca, örümcek, halı böceği, bit, pire, kene, tahtakurusu, tahtakurdu, güve, çıyan, danaburnu, kakalak, mite, deri böceği, gümüş böceği, kulağakaçan böceği, sivrisinek, arı, tatarcık, salyangoz, tespih böceği, kertenkele, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi gibi tüm haşere ve fare türlerine karşı ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Sizde yaşam alanlarınızda haşere probleminden şikayetçiyseniz 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerimizden gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizliği nasıl yapılmalı?

Haşereler ve fareler kışın soğuktan ve yağmurdan yazında aşırı sıcaklardan korunmak için kapalı mekanlarda yuvalanmak isterler. O nedenle apartmanlar ve iş yerleri gibi kapa alanlar onlar için en ideal yaşam alanlarını oluşturur. Apartmanlarda özellikle çatı katları ve merdiven boşlukları gibi izbe ve kullanılmayan bölgelerde yaşamlarını sürdüren haşere ve fareler insanlara çok ciddi zararlar vermektedir. Çoğu insan kendi kişisel çabaları ile bu canlılardan kurtulmaya çalışsa da çoğunlukla başarılı olamamaktadır. Özellikle apartman sakinleri bu canlılardan kurtulmak için çare aramaktadır. Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizleme işlemi de bu sürecin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Yıllardır böcek ilaçlama sektöründe hizmetini devam ettiren Öz böcek ilaçlama firmamız haşere ve fare türlerine karşı en etkili mücadeleyi vermektedir.

Apartmanlarda bulunan haşere ve fareler çatılarda ve merdiven aralarındaki eşyalara zarar verebileceği gibi evlerimizin içine girip oraları da istila edebilirler. Evimizin içinde yuvalanan haşere ve fareler apartmanlardan evlerin içerisine girmektedir. Bu nedenle evinizi ve ailenizi korumak ve yaşam alanınız daha sağlıklı hale getirmeniz için işe apartmanlarınızı ilaçlatarak başlamalısınız. İlaçlama türleri fare ve haşere türüne göre belirlenmekte olup deneyimli ve güvenilir firmalar en uygun malzemeleri belirlerler. Genellikle tercih edilen ilaçlama türleri sıvı, jel ve ULV ilaçlama yöntemleridir. Eğer apartmanınız özellikle farelere karşı kullanılan sıvı ilaçlama yöntemiyle püskürtme şeklinde ilaçlandıysa 7 güne kadar apartman içerisinde su gibi sıvı maddeler kullanılarak sıvı temizlik yapılmamalı. Ancak çocukların temas edebileceği ve insanların yoğunlukla geçtikleri bölgelerde tedbir amaçlı ufak çaplı bir temizlik yapılabilir. Onun haricinde 1 hafta süreyle kuru temizlik tercih edilmeli. İlaçlama yapılmadan önce apartmanda korkuluklar, daire kapıları, ayakkabılıklar koruma altına alınmalı. Çatılarda kullanılmayan eşyalar boşaltıldıktan sonra ilaçlama yapılmalıdır. Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizlemeye başlarken öncelikle çocuk ulaşabilecekleri yerler temizlenmeli. Korkuluklar insanlar elleriyle temas edebileceği için iyice ilacın etkisinden arındırılmalıdır. Temizliğe başlamadan önce mutlaka eldiven ve varsa ağız maskesi takılmalı. Bu olabilecek herhangi bir sağlık probleminin önüne geçecek bir uygulamadır.  Solunum yolu hastalıklarına sahip veya cildi aşırı hassas olan kimseler temizlikte bulunmamalı, apartman iyice havalandırıldıktan ve temizlendikten sonra mekâna alınmalıdır. İlaçlama sonrasına ölen haşere ve fareler temizlenmezlerse bakteri ve mikrop oluşumuna ve kötü kokuya neden olurlar. Bu nedenle özellikle fare ölüleri ve haşere ölüleri mutlaka temizlenmelidir. Bu daha yaşanabilir sağlıklı bir ortam elde etmenizi sağlar.

Böcek ilaçlamadan sonra apartman temizleme konusunda verilen bilgiler ışığında ve ilaçlama yapan firmanın direktiflerine uyarak haşerelerden kurtulurken sağlığınızı da tehlikeye atmamış olacaksınız. Sektörde en önde gelen firmaların başında olan firmamız Öz böcek ilaçlama, kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olma özelliği ile siz değerli müşterilerimiz en ekonomik ve en kısa çözüm yollarını sunmaktadır. Deneyim sahibi kadrosu ile sizlere hizmet vermekten gurur duyan firmamızın çağrı merkezlerine günün her saati ulaşabilirsiniz.

İlaçlamada nelere dikkat edilmeli?

ev ilaçlama

Haşereler hayatımızın her alanında karşılaştığımız ve insan yaşamını olumsuz etkileyen canlılardır. Bu rahatsız edici çoğu insan için kâbus haline gelen küçük canlılardan kurtulmak ise çok basit. Bunun en etkili ve kesin çözümü ise böcek ilaçlamadır. Yolda giderken, iş yerinde, oturduğumuz parkta, piknikte veya bindiğimiz bir toplum ulaşım aracında karşılaştığımız haşerelerden ne kadar da rahatsızlık duyarız değil mi? Ancak bu canlılar evimizde hatta yattığımız, yemek yediğimiz yerdeler ise işte asıl o zaman sorun büyük demektir. Böcek ilaçlama haşerelerin korkulu rüyasıdır ve en etkili çözümdür.

Haşerelere karşı çeşitli ilaçlama yöntemleri uygulanır. Haşerelerle mücadelede çoğunlukla 3 yöntem kullanılır. Bunlar; Jel ilaçlama, sıvı ilaçlama ve ULV ilaçlamadır. En yaygın olarak kullanılan yöntemlerden birisi Jel ile yapılan uygulamadır. Bu yöntemde uygulama yapılacak ortamın terk edilmesine gerek yoktur. Çünkü bu yöntemle haşereler yuvalarında toplu bir şekilde imha edilmektedir. Jeli yiyen haşereler yuvalarında döndüklerinde ölürler ve bu ölü haşere ile beslenen diğer haşerelerde ilacın etkisine girerek imha olurlar.

Diğer yöntem ise sıvı ilaçlamadır. İlacın su ile karıştırılarak özel makinelerle ilgili yerlere püskürtülmesiyle yapılır. Bütün haşerelere karşı uygulanabilen etkili bir yöntemdir. Artık haşereler dert olmaktan çıkmıştır. Uygulama yapıldıktan kısa bir süre sonra normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Haşerelerle mücadelede diğer bir yöntem ULV ile yapılan uygulamadır. ULV makineleri ile ilaç, damlacıklar halinde haşerelerin bulundukları yerlere ve yuvalarına püskürtülür. İlaç ile direk temas eden haşereler hemen ölürler ve kısa sürede etkili sonuçlar alınır.

İlaçlamada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar;

  • Hangi böcek türüne hangi yöntemin uygulanacağını bilmek zorundayız. Çünkü yapılan yanlış uygulamalar sorunu çözmekten ziyade daha da büyütecektir.
  • İlaçlama yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olması gerekmektedir. Yapılabilecek yanlış bir uygulama insan sağlığına büyük zararlar verebilir.
  • İlaçlama ciddi bir iştir, mutlaka konusunda uzman ve deneyimli kişilerce yapılmalıdır.
  • İnsanların ilaçlama yapılacak ortamdan uzak tutulması ve temas etmemesi sağlanmalıdır.
  • İlaçlama yapılan ortamın mutlaka havalandırıldıktan sonra kullanılmaya başlanması gerekir.

Bunlara ek olarak ilaçlanacak bölgedeki eşyaların, oyuncakların ve gıda malzemelerinin kaldırılması veya koruma altına alınması gerekir.

Her geçen gün artan nüfusu ile daha da kalabalıklaşan İstanbul’da yasal olmayan yüzlerce böcek ilaçlama şirketleri bulunuyor. Tecrübesiz ellere kendiniz teslim ederek sağlığınızı tehlikeye atmayın. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan Özböcek ilaçlama firmamız ile irtibata geçerek en sağlıklı ve kalıcı sonucu elde edeceğiniz hizmetlerimiz hakkına bilgi edinebilir randevu talep edebilirsiniz.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama faaliyeti, çok sayıda çeşitlilik gösteren bir işlemdir. Her bir böcek haşere veya kemirgen için farklı ilaçlar ve ilaçlama teknikleri kullanılır. Her bir teknik de uzmanlık gerektirir ve işin ehli olmayan kişilerce yapılan böcek ilaçlaması, sizlerde daha ciddi sağlık problemleri yaratabilir.

Bu nedenle böcek ilaçlaması yaptırmak için öncelikle profesyonel ve deneyimli bir firma ile görüşülmesi gerekmektedir. Çalışacağınız firmanın kalitesi ödeyeceğiniz ücretin limitinden çok daha önemlidir. Eğer işi bilmeyen basit yöntemlerle ilaçlama yapan, her zararlı canlıya aynı ilacı kullanan bir şirket, belki bu işi ucuza yapacaktır. Ancak belli bir süre sonra aldığınız hizmetin hiçbir sonuç vermediğinizi gördüğünüzde maalesef yeniden bir ilaçlama hizmeti almak durumunda kalabilirsiniz. Bu da ekstra bir harcamaya neden olacaktır. Diğer taraftan bilinçsizce yapılan böcek ilaçlamasında kullanılan kimyasallar sağlığınıza olumsuz etkiler yaratabilir. Bu da hem bedensel hem de maddi bir kayıp olarak karşınıza çıkar. Bu nedenlerle öncelikle çalışacağınız firmanın güvenilir ve uzman olmasına özen göstermelisiniz.

Fiyatı Belirleyen Unsurlar

Böcek ilaçlama fiyatları belli kıstaslara göre belirlenir. Bu kıstasların başında ilaçlamanın yapılacağı alanın metrekaresidir. Örneğin 100 metrekarelik bir yer ile 250 metrekarelik bir alanın böcek ilaçlama fiyatı aynı değildir. Bir diğer kıstas ise alandaki böcek haşere ve kemirgenin yoğunluğu. İlaçlama yapılacak canlı alanda çok fazla mı yoksa az mı bu da ilaçlama fiyatını belirlemede etkili olacaktır. Kullanılacak ilacın türü de ilaçlama fiyatlarını belirleyen faktörlerden biridir. bazı durumlarda birden fazla ilaç çeşidinin aynı alanda kullanılması gerekebilmektedir. Son olarak, ilaçlamanın yapılacağı yöntem de ilaçlama fiyatını şekillendirir. Örneğin böcek ilaçlaması kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, sıvı ilaçlama, fare istasyonu ya da jel ilaçlama tekniklerinden hangisi ile yapılacak? Ya da birden fazla teknik mi kullanılacak? İşte tüm bu hususlar göz önüne alınarak ilaçlama fiyatı belirlenir. Bu konuda firmamızın çağrı merkezi personelleri ile yapacağınız görüşmede sizden alınan bilgiler doğrultusunda ilaçlama yaptırmak istediğiniz işlemin ücreti hemen o an net olarak sizlere bildirilmektedir. Siz de firmamızla iletişime geçerek tüm detayları öğrenebilirsiniz.