Ankara Pire İlaçlama

Ankara pire ilaçlama alanında başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren Rüzgar Böcek İlaçlama, uzman kadrosu ile müşterilerine hizmet veriyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında insan ve hayvanlara büyük rahatsızlık veren, birçok hastalığın yayılmasında baş aktör olan pirelerle mücadele için Rüzgar Böcek İlaçlama’nın Ankara pire ilaçlama hizmetinden yararlanın. Ankara ilaçlama firmaları arasında seçim yaparken mutlaka gerekli izin ve belgelere sahip ilaçlama şirketlerini seçin.

Pire ilaçlama zamanı ve pire ilaçlama alanları
Özellikle bahar ve yaz aylarında Ankara’da sıklıkla görülen pire, ilaçlama zamanı geldiğinde mutlaka yapılmalıdır. Periyodik olarak yaşam alanlarının pire ilaçlamasının yapılması zorunludur. Pire ilaçlama olmadan su ve benzeri temizlik maddeleriyle yok edilemez. Eğer evde kedi, köpek gibi evcil hayvanlar besleniyorsa mutlaka pire ilaçlaması yapılmalıdır. Ankara’nın çevre ilçelerinde bulunan ahır, kümes gibi alanlarda da pire ilaçlaması yapılması halk ve hayvan sağlığı açısından zorunludur.

Pire ilaçlama ve Pire ile mücadele
Diğer haşere ilaçlama yöntemlerine göre Pire ilaçlama yöntemini biraz farklıdır. Pireler yumurtalarını toz, toprak ve zeminlere gelişi güzel olarak bırakırlar. İnsan piresi ise yumurtalarını genelde elbiselerin dikişli kısımlarında ya da yaka altlarına bırakırlar. Pireler bir hafta gibi çok kısa bir sürede 2 bin yavruya ulaşabilirler. Bu sebepler hastalıkların yayılmasında birinci derecede role sahiptirler.
Pire ilaçlama yapılırken konusunda uzman bir ekip tarafından profesyonel bir çalışma yapılarak ve doğru ekipmanların kullanılması çok önemlidir. Bu sebepledir ki pire ilaçlama esnasında doğru böcek öldürücü seçimine oldukça dikkat edilmelidir.

Pire ilaçlama yöntemleri
Pire ilaçlama esnasında özel olarak hazırlanmış böcek öldürücülerin kullanılması ve ilacın tüm alana yayılması zorunludur. Pire ilaçlama esnasında kokusuz ilaçlama veya ULV ilaçlama yöntemi uygulanması hızlı verim alınabilmesi açısından tercih edilen bir yöntemdir. Rüzgar Pire İlaçlama Servisi deneyimli kadrosu ve son teknoloji pire ilaçlama sistemleri sayesinde sorunlarınıza kısa sürede etkin çözümler üretiyor.

Ankara Pire İlaçlama hizmeti verilen ilçeler

Rüzgar Böcek İlaçlama Ankara Pire İlaçlama Servisi; Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle, Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar ilçelerinde garantili 7/24 pire ilaçlama hizmeti vermektedir.

Pire nedir
İnsana en çok hastalık bulaştıran böceklerden biri olan pire altı ayaklı ve eklem bacaklıdır. Pirenin ayağının uç kısımları tırtıllı olduğu için tutucu özeliğe sahiptir. Pirenin ağız kısmında insanı ısıran ve insanda kan emen iğnesi bulunur. Pirenin vücut yapısı yanlardan basık olması nedeniyle tüy ve kıl arasından rahat geçer. Pireler insan ve hayvanlardan kan emerek beslenirler.
Pireler kanatsız hayvanla oldukları için hareketlerini yürüyerek veya zıplayarak yapar. Pirenin beslenmesinde mutlaka kana ihtiyaç vardır. Pireler, bit kadar yavaş ve hantal değildir, tam tersine çok hareketli haşerelerdir.
Pirenin bir konakçıdan başka konakçıya kolayca geçebildiği için hastalığı ortama hızlı yayar. Bu nedenle pire ilaçlamasında genel bir ilaçlama yöntemi kullanılır.
Pire yumurtasını genellikle konakçısın üzerine değil de dışa ortama bırakır. Bu bakımdan pire ilaçlaması yapılırken bunu göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Pireler özelikle tozlu pis ortamda bulunmayı daha çok tercih ederler. Yumurtasını saklanması daha kolay olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir