Facebook Google+ Youtube Twitter İnstagram

MENÜ

Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama

Böcek türlerinden olan akrepler öldürücü zehri ile tanınırlar.Etkili zehir taşıyan bir akrebin insanı sokması sonucunda 6 saat sonra kişi hayatını kaybetmektedir.Akrepler altı yüz civarında türe sahip olan tehlikeli canlılardır.Genellikle yalnız yaşayan akrepler kendilerini savunmak için saldırgan bir yapıya sahiptirler.Yumurtlama yöntemi ile çoğalan dişi akrep yumurtalarını belli bir süre sırtında taşıyarak gezmektedir.Dişi akrep tek seferde  yetmişe yakın yavru dünyaya getirmektedir.Akrepler çiftleştikten sonra dişi akrep erkek akrebi yiyerek öldürür.Bu zararlı böcekler avını sokarak zehirler.

Dünyanın en zehirli akrebi

Zehrin etkisiyle parçalara bölünen avı akrep emerek beslenir.Sıcak ve nemli bölgelerde yaşamayı seven akrepler yaşam alanlarımıza da girerek yaşayabilirler.Kapı aralıkları,pencere pervazları,kırık camlar,kapı altı boşlukları gibi alanlardan kolayca geçiş sağlayarak yaşam alanlarımıza kadar ulaşırlar.Yaşam alanlarınızda akrep ile karşılaşırsanız bireysel olarak müdahale etmeye çalışmamalısınız. Çünkü akrepler çok sağlam bir yapıya sahip olan canlılardır. Basit ilaçlama uygulamalarıyla hemen etkisiz hale gelmeyeceklerdir.

Akrebe karşı bilinçsizce yapılan müdahale sonucunda akrep sokmasına maruz kalabilirsiniz.Akreplerle mücadelenin en güvenli çözüm yolu profesyonel böcek ilaçlama firmalarından ilaçlama hizmeti almaktır.Akrep ilaçlama uygulamalarında kokulu ve sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılarak kısa sürede akreplerden kurtulmak mümkündür.

Firmamız günün 24 saati sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için her türlü haşere ve kemirgen türüne karşı ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Akrep İlaçlamanın Püf Noktaları

Akrep ilaçlaması çok itinayla yapılması gereken bir ilaçlama türüdür. Evinizdeki akrep için kullanılacak ilaç suda çözünebilen CS formülasyonlu akrep ilacı olmalıdır. Soğuk sisleme yöntemi en etkili ilaç uygulama olacaktır. Yağmurlama tekniği zorunlu değilse tercih edilmemelidir. Akrep ilaçlama da jel ilaç kullanılmaz. Jel ilacın akrep üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Akrep ilaçlama da dolap içleri, çekmece içleri, yatak yorgan araları dahil görünen tüm yerler detaylı olarak ilaçlanmalıdır. Kokulu ilaç kullanılması tavsiye edilmektedir. Yapılacak ilaçlama sonrası ortamı en az iki saat kapalı bırakmalısınız. Sonrasında kişisel kullanım eşyalarınızı yıkadıktan sonra kalan tekstil ürünlerini havalandırdıktan sonra kullanmalısınız. Evinizde küçük bebeğiniz varsa tüm eşyalarını yıkamalısınız.

Akrep ilaçlama için Rüzgar İlaçlama Şirketini arayarak randevunuzu alabilirsiniz. Deneyimli ilaç uygulama ekibimiz akrep probleminizi en kısa sürede garantili olarak çözüme ulaştıracaktır.

Nasıl Yapılmalı ve Kim Yapmalı ?

Akrepler örümceğimsiler familyasının (Scorpiones) takımını oluşturan, genellikle sıcak ve nemli iklimleri seven vücutları sert kitin tabakasıyla kaplı kuyruğun da zehirli iğnesi bulunan eklem bacaklıların adıdır. Akrep ilaçlama işlemi bu haşerelerden kurtulmak için tek çaredir.

Akreplerin dünya üstün de bilinen 1753 türü vardır. Ve her geçen gün yeni türler bu sayıya eklenmektedir. Türkiye’ de ise sadece 11 cinsten toplam da 23 türü yaşamaktadır.

Ülkemizde de akrep sokma vakaları görülmektedir. Özellikle bu vakaların yaz ayların da artış göstermesi akreplerin bu aylarda daha da aktif hale geçmelerinden dolayıdır. Geceleri hareketlenen bu canlıların saklanma kabiliyetleri yüksek olduğundan gün içinde göremediğimiz için gece karşılaşma riskimizi daha fazla oluyor. Akrep görülen ortamların ilaçlatılması en doğru yöntemlerden biridir. Bireysel olarak akreplerden kurtulmaya çalışmak genellikle akrep tarafın dan sokulmayla sonuçlanmaktadır. Bu da beraberin de pek çok hayati riski getirmektedir.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu zararlılardan kurtulmak için, dış mekanlar da ilaçlama yapılabildiği gibi; iç mekanlarda da ilaçlama yapılabilir. Bu ilaçlamaları profesyonel bir şirketin deneyimli elemanları tarafından yapması çok daha doğru ve yerin de sonuçlar verir.

Akreplere karşı yapılan ilaçlama uygulamaları genellikle sıvı haşere ilaçları kullanılarak gerçekleştirilir. Bunun yanın da toz şeklin de olan haşere ilaçları da akrep ilaçlamasın da güvenle kullanılabilir

Akrebe karşı Çözüm Getirecek ilaçlama Yöntemleri

akrepAkrep çok tehlikeli bir haşere türüdür. Akreplerin kuyruklarında zehirleri bulunur. Siyah, kırmızı, kahverengi ve sarı renkte akrepler görülmektedir. Akrepler sıcağa ve soğuğa çok dayanıklı haşerelerdir. Bu canlılar -30 derece kadar soğuklukta yaşayabilir aynı zamanda 50 derece sıcaklıkta kalabilirler. Akrep türleri genellikle yalnız yaşayan haşerelerdir. Bu canlılar hızlı üredikleri gibi toplu gruplar halinde de yaşayabilirler. Bu nedenle yaşam alanınızda gördüğünüz bir akrep, diğer akreplerin de olabileceğinin habercisidir.

Akrepler gündüzleri pasif, geceleri aktif olan canlılar olup yemek aramak için gece ortaya çıkarlar. Akrepler etçil hayvanlardır ve böcek yiyerek besin ihtiyaçlarını giderirler. Bazı akrepler ise ölü fare ve kurbağa yiyerek beslenirler. Akrepler yuvalarının dağılmasıyla yuvalarını terk eder ve yaşam alanlarımıza dağılırlar. Bu zehir taşıyan canlılar genellikle mutfak, bodrum gibi alanlara girerler. Akrepler aynı zamanda eşyaların içlerine gizlenmeyi severler, ayakkabı, yatak içi, yatak altı gibi yerlerde karşımıza çıkabilirler. Bu nedenle çok dikkat edilmelidir. Akrep sokmalarında kişi zehirlenir. Akrep sokmaları felce ve ölüme sebebiyet verebilir. Akrep sokması durumunda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Akrebin bulunduğu ortama ise, haşere ilaçlama yapılması şarttır. Akrepler çok tehlikeli canlılardır bu nedenle, alanında uzman bir haşere ilaçlama firmasından yardım alınmalıdır.

Sıvı ilaçlar kullanılarak, buharlama ilaçlama yöntemiyle yapılacak uygulamalar, bu zehirli canlıların yok edilmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda uzman ekipler tarafından toz akrep ilaçlarıyla da ilaçlama yöntemi kullanılabilir. Unutmamalısınız ki ölümcül tehlike yaratabilen bu haşerelerle bireysel mücadele sırasında akrep sokmasına maruz kalabilir ve ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Akrep Nedir?

Eklem bacaklılar türünden olan akrepler bu türler içerisindeki en tehlikeli canlılardan biridir. 1700’den fazla akrep türünün dünya üzerinde yaşadığı bilinmektedir. Ayrıca bu türler içerisinde zehirli olan akrep türleri de mevcut olup bazı zehirler insanı dahi öldürebilecek kapasitededir. Akrepler sekiz bacağa ve iki kıskaca sahiptir. Tek parça olan gövdelerinin arka kısmında bulunan kuyruk vücutlarının üzerine doğru bükülerek sarkar. Kuyruğun ucunda bulunan iğne akrebin zehrini avına enjekte etmesini sağlamaktadır. Akreplerin en büyük silahları kıskaçları ve iğneleridir. Zaman zaman evlerde de görülebilen akrepler için önlem almak şarttır.

akrep nedir?

akrep nedir?

Akrep Nasıl Yok Edilir?

Akreplere karşı çeşitli önlemler almak şarttır. Akrep hem kırsal hayatta hem de evlerinizde karşınıza çıkabilir. Özellikle ülkemizde bulunan kara akrep ve sarı akrep öldürücü zehirleriyle insanı tehdit eder. Akreplere karşı bireysel yöntem almak hayli zordur. Kedi beslemek gibi çeşitli bireysel yöntemler tercih edilebilir ancak bu da kesin çözüm sağlamaz. Akrep dayanıklı bir hayvandır ve bu nedenle darbelere direnç gösterebilir ve basit ilaçlar ise onların üzerinde etki göstermeyebilir. Bu nedenle akreplere karşı alınacak en iyi önlemi böcek ilaçlama firmalarından yardım almak oluşturmaktadır. İlaçlama firmaları akrep yok etmenin her türlü yolunu bilmekte ve profesyonellikle uygulamaktadırlar.

Akrep ne yer?
Akrep evde olur mu?
Akrep ilaçlama nasıl yapılır?
Akrep sokması öldürür mü?
Akrep zehirli midir?
Akrep nerede olur?
Akrep nasıl ürer?
Akrep sokmasının tedavisi nedir?
Bu Yazıyı Paylaşın

Benzer Yazılar

‘Evimde fare var’ korkusundan sıyrılın
Böcek ilaçlamayla kendinizi güvene alın
Böcek ilaçlamanın önemi

(1) Okunan Yorum

  1. Akrep İlaçlatma Hizmeti
    10 Mayıs 2016 at 03:35

    Akrep eklem bacaklılardandır, ve çok zehirlidir. Sitenizden edindiğim bilgilerden yola çıkarak ben de ilaçlama hizmeti aldım ve herkese tavsi ederim.

Bir Yanıt Bırak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir